Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munka törvénykönyvében hol...

A munka törvénykönyvében hol találom meg azt a részt ami a kismamák munkavállalására vonatkozik?

Figyelt kérdés
Biztos volt már ilyen jellegű kérdés,de nincs időm átfutni.Fontos lenne, mivel a munkahelyemen a fönököm nem nézi jó szemmel, hogy eljárok orvosok és közölte majd túlórában ledolgozom. Tudtommal el kell engedniük, és szeretném nekik kinyomtatni munk.tv. ezen részét!
2010. febr. 18. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

"A terhes nőt munkáltatója köteles elengedni a terhességgel összefüggő kötelező orvosi vizsgálatokra, erre az időre mentesül a munkavégzési kötelezettség alól. "


mindenhol ezt találom, de nem tudom hoyg ez azt jelenti hogy köteles-e kifizetni az idödet ez alatt. szerintem nem. vagy is köteles elengedni, de nem köteles kifizetnie. de nem kötelezhet túlórára sem. de ezt egy jogásztól kellene megkérdezni, mert mindenhol ugyan azt a mondatot találtam,amit bevágtam, sehol nem írják hogy ki kell fizetniük a kimaradt idöt.

De tuti túlórára nem kötelezhet.

2010. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ilyen a munkáltatód, nem ártana alaposabban átrágnod magad a munka törvénykönyvén.

[link]


107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól


a) amíg állampolgári kötelezettségét teljesíti;


b) közeli hozzátartozója [139. § (2) bekezdés] halálakor, esetenként legalább két munkanapon át;


c) ha keresőképtelen beteg;


d) a kötelező orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatot is) teljes időtartamára;


e) amíg önkéntes, illetőleg létesítményi tűzoltóként tűzoltási vagy műszaki mentési szolgálatot lát el, feltéve, hogy a tűzoltás és a műszaki mentés nem munkaköri kötelessége;


f) a véradás miatt távol töltött teljes időtartamra, a munkahelyen kívül szervezett véradás esetén legalább négy órára;


g) ha elháríthatatlan ok miatt nem tud a munkahelyén megjelenni;


h) munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a munkáltató engedélye alapján;


i) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára.

2010. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elsö vagyok,

de itt sem írja hogy ki is kell fizetnie neked a kiesett idöt.

2010. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Arról természetesen egy másik paragrafus rendelkezik :)


151. § (1) Ha munkaviszonyra vonatkozó szabály elrendeli, a munkavállaló munkabérét távolléti díjára ki kell egészíteni, illetve munkavégzés hiányában távolléti díjat kell fizetni. Távolléti díjat kell fizetni akkor is, ha munkaviszonyra vonatkozó szabály munkavégzés nélkül munkabér fizetését írja elő, annak mértéke meghatározása nélkül.


(2) A munkavállaló részére távolléti díj jár:


a) a 107. § a) pontjában meghatározott távollét miatt kiesett munkaidőre;


b) a 107. § b) pontjában meghatározott esetben két munkanapra;


c) a 107. § d) és f) pontjában meghatározott esetekben;


d) a munkaszüneti nap (125. §) miatt kiesett időre;


e) a szabadság (131-132. §) időtartamára;


f) a szoptatási munkaidő-kedvezmény [138. § (5) bekezdés] idejére;


g) a munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott munkavégzés alóli felmentés időtartamára.

2010. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elsö vagyok kösszi, szuper, a második részt sehol nem találtam.
2010. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Én anno kiírtam az összes paragrafust, ami a terhességre, gyereknevelésre vonatkozik az mt-ből. És minden paragrafusra külön rákerestem, hogy hol említi még. Sajnos már nem tudom előkeresni, meg azóta vagy ötvenszer módosultak a dolgok.
2010. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!