Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Étkezés után egy órával megy...

Étkezés után egy órával megy fel a cukorszintem.7-8 körüli szintre. Pl: Terhelés utan egy órával 9,4-re. Ez terhességi Cukorbetegség vagy csak figyelmeztetés ha nem vigyázok komoly gondok is lehetnek?

Figyelt kérdés
Egyébként az ehgyomori és a 2 órás jó szokott lenni. Soha nem volt ilyesféle gondom.

2015. márc. 31. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
igen, ez az. 7ig normális, 7fölött emelkedett cukor, 8 fölött már cukorbetegség, 9,4-re már lehet inzulint is adnak.
2015. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2 órásom jo volt terheléskor. Lement 6-ra. Ha maga visszaáll minek kellene inzulin? Egy hete mérem szinte csak a reggeli utáni értékeim mennek fel 7 felé inkabb 8-ra.
2015. márc. 31. 19:18
 3/17 Jubilee ***** válasza:
Étkezés után 1 órával a cukornak 7 alatt kell maradnia. Ha diétával nem sikerül 7 alá szorítanod, akkor inzulint kapsz majd. Ettől sem kell félni, túlélhető. :) 12. hét óta inzulinozom magam, az előző 2 terhességemnél elég volt a 160g szénhidrátos diéta.
2015. márc. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Minden reggel szurni kell magam reggeli előtt hogy 7 fölé ne menjen? Ez hihetetlen. Ugy ereztem hogy ha a 2 órás jo nem Cukorbetegség pedig csak intő jel.
2015. márc. 31. 19:21
 5/17 Jubilee ***** válasza:
Ne reggeli előtt bökd meg az ujjad, hanem evés után 1 órával. Ha reggeli előtt böksz, akkor ugye éhgyomri cukrot kapsz. Az éhgyomri cukornál általában jó, ha 6 alatt van.
2015. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Orvossal beszéld ezt meg. Minden eset más és más. Nekem pl terheléskor a két órás érték 9,2 volt, mégis elég volt a diéta. Amellett 7 alatt tudtam tartani bőven a cukromat, sőt legtöbbször 6 alatt volt. Nekem azt mondták, hogy éves után egy órával mindenképp legyen 7 alatt, de az az igazi, ha hat alatt van, de amikor egyszer egyszer magasabbat mértem, akkor sem került szóba az inzulin, úgyhogy nem kell az ördögöt a falra festeni, de beszélj orvossal és fogadd meg a tanácsait.
2015. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy hogy kell mérni a cukrom. 😊 az inzulinra gondoltam 😊
2015. márc. 31. 19:31
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy,nem megy fel így a cukrod az ételtől,szinte bármit megeszel. Ezt a doki és a védőnő mondta nekem a terheléses vizsgálat előtt. Azt a példát mondta a védőnő,hogy ha nem vagy cukros,akkor megehetsz egy egész tortát is,akkor sem fog megemelkedni ennyire a cukrod. Ezért szokták mondani,hogy a vizsgálat előtt pár nappal ne együnk sok cukrosat és előző este pedig olyan 7 után már ne együnk. Mert sosem lehet tudni. Bármitől felmehet a cukor,de egyébként a terhességi cukorbetegség elmúlik a szülés után.
2015. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Jubilee ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy inzulin kell! Ne pánikolj! Beszélj tényleg az orvosoddal!
2015. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
En nem gondoltam inzulinra hiszen azt hittem ez csak egy enyhe benyje lesz vigyazzak magunkra. Nem gondoltam hogy Cukorbetegség. Most megnéztem a táblám ma es tegnap egyik nap sem ment 7 fölé! Lehet vegre megszoktam hogy Ennyi kell és nem több. Terhesen eddig szerettem enni.... Most tenyleg picit összébb ment a gyomrom.
2015. márc. 31. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!