Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek Ultrahangon idősebbnek...

Akinek Ultrahangon idősebbnek becsülték a babát legalább 2 héttel, mint a menzesz szerint számolt születési idő annak annyival korábban is született meg a babája?

Figyelt kérdés
Már 18 hét óta idősebbnek becsülik a babát 2 héttel. Most vagyok 30 hetes, ismét 32 hetesnek mérték. Várható, hogy tényleg 2 héttel korábban fog érkezni?
2015. ápr. 6. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
1 nappal később született, mint a kiírt dátum.
2015. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiam uh szerint mért időre született, tehát a menstruáció alapján számított idő előtt két héttel.

A lányom szintén 2 héttel előbb született, de ő nem volt uh szerint idősebb.

A lényeg, hogy 37 hét után jóhet a baba , hiszen a fogantatás ideje ritkan pontos, ezért +- 2 hét belefér a normál tartományba.

Tippelgetni lehet, de alapesetben is érdemes úgy számolni, hogy jöhet 1-2 héttel előbb

2015. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha valakinek a 12. hétig van eltérés, akkor lehet szó arról, hogy valóban korábban fogant. Mivel 12. hétig minden baba egyformán fejlődik.

Ha mindez a 12. hét után történik, akkor az már nem azért van, mert idősebb a terhesség, hanem mert jobban fejlődik a baba, a végére, ha ezt az ütemet tartja, akkor valószínűleg nem az átlag 3 kg-al és 50 cm-el fog születni a baba, hanem mondjuk 3600 grammal, meg 53 cm-el. Most csak a hasamra ütöttem.

Az én kisfiam a 33 hetes uh-n 36 hetes terhességnek megfelelő méretekkel rendelkezett, 35 hetesen is 2 héttel nagyobb volt a koránál és bár a 38. héten szültem, de nem azért, mert előbb fogant, hanem mert voltak problémáim, konkrétan toxémiás voltam és nagyon felment a vérnyomásom, valószínűleg amiatt megrepedt idő előtt a magzatburok és megindult a szülés, egyébként 3960 grammal és 54 cm-el született a fiam. Tehát neki azért voltak nagyobbak a méretek és voltak idősebb terhességnek megfelelőek, mert ő eleve nagy baba volt.

De egyébként nem fogant korábban a fiam, mert a nagy könyvben előírtaknak megfelelően 5 hetesen voltam először orvosnál, ott petezsák látszódott még csak, majd bekerültem a kórházba, a következő héten már szikhólyag is volt, majd 6 hetesen az uh-n láttak szívhangot. Tehát ha idősebb terhes lettem volna, akkor már nyilván mikor 5 hetes terhességről lett volna szó menzesz szerint, akkor már szívhangnak kellett volna lennie. De nem volt, mivel a terhességi kor tökéletesen megfelelt a menzesz alapján számolt kornak, csak nagy mértékben fejlődött a kisfiam.

De ettől még persze, szülhetsz bármi miatt előbb, de ha eddig mindent a menzesz alapján számolt kornak megfelelőnek találtak, akkor csak a babád fejlettebb az átlagnál, de nem a terhességed idősebb.

2015. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. ápr. 6. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Mind a 3 babámat idôsebbnek mérték uh-val, és aszerint is születtek, korábban.

1/ 38+6

2/ 38+5

3/ 38+0

2015. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!