Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem ártottam a babámnak...

Ugye nem ártottam a babámnak a vitaminokkal?

Figyelt kérdés

Clostilbegyt-et szedtem, 2. hónapban jött össze a baba, 5 hetes vagyok most.

Szeptember óta szedek napi 2000 mg C-vitamint (hpv gyanú miatt kellett erősíteni az immunrendszerem, azért szedtem ennyit), amit most lecsökkentettem 1000 mg-ra. Valamint szedek kb. 2 hónapja napi 400-600 mg E-vitamint, ami segített a méhnyálkahártyám vastagítani, mert mielőtt szedtem, 6,5 meg 7-8 mm volt mindig, ami kevés, így meg 11-12 mm lett. Szedtem még multivitamint is, amit elhagytam múlt héten, egy nappal azelőtt, ahogy kiderült volna a terhesség. Most vettem Gravidát, amiből szedek napi 1-et, szedem a napi 1 szem folsavat, de nem tudom be merjem-e venni ma az 1000 mg C-vitamint és a 200 mg E-vitamint, mert most olvastam, hogy magzatkárosodást okozhat a sok vitamin. :( Szedjem csak a Gravidát meg a folsavat? Szerdán megyek dokihoz. Ugye nem ártottam semmit ezekkel? :( Nem gondoltuk, hogy ebben a hónapban terhes leszek, mivel az ultrahangon csak 11-12 mm-es tüszők voltak láthatók, szóval valószínű előtte repedt meg egy, amit a doki már nem látott.


Nagyon félek, nehogy valami rendellenessége legyen a babának, vagy elvetéljek. :( Nyugtassatok meg, hogy nincs gond! Szerdáig megöl az idegesség így, és az se tesz jót.


2015. ápr. 6. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, kérlek! Hogy a bánatban okozna vitamin magzatkárosodást? 6x annyit eszem, mint te és két egészséges gyerekem van. Ahol ezt a badarságot olvastad, felejtsd el, mint hiteles forrást!
2015. ápr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vitaminnal?? dehogy.

E vitamin segiti a beagyazodast, c vitamin csupa egeszseg, multivitamin a gravida i..

2015. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pedig én is ugy tudtam, hogy a tulzott vitaminfogyasztás magzatkárosodást okoz..
2015. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A megadózisú C-vitamin vetélést okozhat, viszont te nem annyit szedsz.

Viszont az ajánlott határ 2000 mg és ez ételekkel együtt értendő. Érdemes lenne csak max. 1000 mg-ot szedned.

2015. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Hát most dobom le a szíjat...megadózisú c vitamin vetélést okozhat????? Te magasságos ég, ezt a baromságot hogy voltál képes leírni??


Kérdező, ne félj, vitaminnal KÉPTELENSÉG kárt okozni!

Ezt a megadózis kifejezést meg verje már ki a fejéből mindenki és tanulja meg a lóf....szra sem elég dózis kifejezést! A gyógyszertári szarok ugyanis ezt képviselik.

2015. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Maradt a napi 1 gravida, 1 folsav, 500 mg C-vitamin, 200 mg E-vitamin, és holnap a doki megmondja, hogy mit lehet és mit nem. Köszönöm a válaszokat! :)


Egyébként én is kétlem, hogy a C-vitamin vetélést okozna, ugyanis érfalerősítő hatása is van többek közt...nem hiszem h akkor pont leválna tőle a méhlepény, de nem vagyok orvos. :)

2015. ápr. 7. 13:08
 7/11 anonim ***** válasza:

A PubMed tudományos adatbázison olvastam egy cikkben. ;)

Ők is a megadózist használták, mint szakkifejezést.


De felőlem...

2015. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Várjuk a linket! :)
2015. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos épp az orvosi vonatkozású oldalakon lehet a legnagyobb baromságokat olvasni erről. Naná, a gyógyszeriparból élnek, azoknak meg nem érdeke az egészséges ember. Ezért aztán annyi baromságot terjesztenek, hogy a hajam kihullik tőle. A gyógyszeriparnak az nem bevétel ha valaki egészséges hát persze hogy baromságot terjeszt a vitaminokról. Csak egyetlen olyan kutatás sem létezik, ami valóban megtörtént és igazolta volna ezeket a rémhíreket. Szerintük c vitaminból a napi ajánlott mennyiség egy felnőtt embernek 80mg!!!! 80 érted? Egy kutyának is kb a négyszerese szükséges! Aztán egy átlag kutya van 30 kiló az ember meg 80-100. Milyen k....rva érdekes az állati vitaminkészítmények alapból magasabb dózisúak. Hogy a francba is van ez akkor?
2015. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mivel már nincs hozzáférésem a PubMed-hez, így nem fogok keresgélni (reg nélkül csak az absztraktot lehet elolvasni).


"Szerintük c vitaminból a napi ajánlott mennyiség egy felnőtt embernek 80mg!!!! 80 érted?"


Nem az ajánlott, hanem a minimum, ami a skorbut megelőzéséhez nélkülözhetetlen.

2015. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!