Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma nagyon fájt a fejem és be...

Ma nagyon fájt a fejem és be vettem egy Rubophen tablettát azt Hallottam szabad egyébként 6 hetes vagyok. Ugye nem ártottam vele a babámnak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 16. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Terhesség és szoptatás ideje alatt történő alkalmazása során a magzat, illetve az újszülött károsodásának lehetősége nem zárható ki teljesen. Ezért a terhesség első harmadában a készítmény csak kifejezett orvosi utasításra alkalmazható, a lehető legrövidebb ideig és lehetőleg egyszeri adagok bevételével. Szoptatós anyáknak történő adása egyedi orvosi megfontolást igényel.

betegtájékoztató!

De miért nem kérdezed vagy nézel utána előbb? Aztán meg itt idegeskedsz

2015. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Interneten elolvastam.azt írták szabad,csak gondoltam rákérdezek itt is
2015. márc. 16. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek pont ezt javasolták. Nekem a dokim azt mondta panadol vagy benuron.

Egy tabletta biztos nem árt. Viszont kérdezd meg az orvosod hogy ha fájna vmid akkor mit lehet szedni és legközelebb tudni fogod. :)

2015. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt javasolták, így amikor lázas voltam, ezt szedtem.


Szinte mindegyikre ráírják hogy kismamák nem szedhetik vagy hogy kockázatos lehet, de igazából azért mert nem tesztelték rendesen kismamákon és nincs elég információ. Ezr gyógyszerész ismerőstől tudom.

2015. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rubophent lehet szedni, illetve minden paracetamol tartamú gyógyszer készítményt, ha fájdalom áll fent.

Én pl. mivel nagyon erős migrénes fejfájásom szokott lenni, ami minden alkalommal a hányásig eljut, így nekem az orvosom engedélyezte az erősebb gyógyszer használatát(xilox, algoflex forte).

Azt mondta, hogy inkább hébe-hóba ha ilyen erős inkább a gyógyszer mint a fájdalom. Az ugyan úgy ártalmas a babának.

De ez én vagyok, orvosi utasítás nélkül nem szabad bevenni más gyógyszert.

2015. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
paracetamol tartalmú, ugyhogy szerintem nem lesz gond, még az algopyrin jöhet ilyenkor szóba. De pl algoflex már nem.
2015. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Orvosi utasítás nélkül algopyrint se szedjél be.

Előbb mindenképp az orvosoddal konzultálj.

2015. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben.Mindenképp beszélek az orvosommal hogy legközelebb mit vegyek be.Köszi csajok.
2015. márc. 17. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!