Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hívjátok/hívják textilpe...

Miért hívjátok/hívják textilpelenkának azt a kis rongyot, aminek semmi köze a pelenkához?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem. Mikor eleinte olvastam, néztem, hogy milyen textilpelenkáról beszélnek ezek, aztán rájöttem, hogy az egy ilyen kis rongy babákbnak, ami nem tudom igazán mire való, de azt pláne nem értem, hogy miért hívják textilpelenkának, mikor köze nincs a pelenkához.
2015. ápr. 7. 09:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen nem volt ilyen eldobható pelenka, és ilyen textilpelenkát hajtogattak a babák alá pelenkának.
2015. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Második, amit te linkeltél ott a mosható pelenkákról van szó, ami más! Eleinte azt hittem erről beszélnek, mikor egyszer írta itt valaki egy képre, hogy rózsasizn textilpelenka van a gyerek feje alatt, szóval biztos lány. Néztem csak, hogy milyen pelenka lenne a feje alatt, egy lepedőszerűség volt. A mosható pelenka úgy néz ki, mint egy bugyi, ezt kéne textil pelenkának hívni, nem azt a rongyot, amivel letörlik ha hányt a baba.
2015. ápr. 7. 09:22
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Irigyellek a problémáidért.
2015. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Régen azt a rongyot hajtogatták a babák alá, és húztak rá egy gumibugyi szerűséget, ami meggátolta az átázást. Legalábbis amikor én gyerek voltam, akkor ez így volt.
2015. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Bocs, elküldtem. Most már ezt a textilpelenkát mindenféle nedvszívó betéttel váltották ki.
2015. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És ma milyen célt szolgál, hogy a teljesen kötelező babakelengye dolgok közé írják? Gondolom senki nem fogja rábugyigumizni a gyerekre.
2015. ápr. 7. 09:26
 8/20 A kérdező kommentje:

ma 09:24

Nem ez a legnagyobb problémám, csak érdekelt. Írja az oldal szabályzatában, hogy csak a legmélyremenőb problémáival kapcoslatban kérdezhet az ember?

2015. ápr. 7. 09:33
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sziplán rajtaragadt ez a név. Manapság leginkább a baba feje alá használják, vagy büfiztetésnél, törölgetésre.

Vagy én speciel mióta nem kellenek, konyharuha és törlőrongy helyett, mert szuper. :)

2015. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvastad az első választ akkor már tudod miért hívják így! Tetra pelenkának is szokták! És a mai világban is igen hasznos...ha pl etetés után (mivel büfiztetni kell a babát) nem akarsz naponta 10x felsőt cserélni mert lebucog a gyermek, ezt a pelenkát a válladra teszed. Vagy a kiságyba a feje alá, hogy ne kelljen naponta ágyneműt mosni/cserélni a baba alatt...stb. És van köze a pelenkázoz, mert régen konkrétan ez volt a pelenka! :) Egyéb kérdés?
2015. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!