Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség utrogestan...

Mi a különbség utrogestan orál és hüvelytabletta között. Ha van hüvelyes, miért kellett orál "változatot" létrehozni? Illetve szedett valaki emellett nospa fortet az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Az orvosom felírta, de félek, hogy hatása lehet a magzat fejlődésére.
2009. dec. 22. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésedre tudok válaszolni:

Külsőre egyforma az Utr. orál és hüvelyi kapszula, de a hüvelyi erősebb. Szájon át is beveheted egyébként, de egy kicsit aluszékony leszel tőle.

A hüvelyit azért tartják jobbnak, mert "közvetlenül" ott fejti ki a hatását, ahol kell. A magzat megtapadását segíti elő.

Szerintem azért kellett az orál változatot létrehozni, mert nem mindig tud mindenki egy fél óra-órát feküdni a hüvelyi felhelyezése után, ugyanis egyébként kifolyik.

2009. dec. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet, hogy aki hányós, annak kúpot adnak inkább.

Nem találtam meg neked, egy orvos válaszol rovatban a Nosparól, most csak egy fórumban találtam meg, de a doki is ezt írta:


"A Nospát a nőgyogyi nem írja fel, mert a méhszájat lazítja és nyílni kezd tőle. Ha fáj a hasa az ember lányának magnéziumot szoktak javasolni."

2009. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért adtak anno szájon át szedhetőt, mert vérzésem volt. Szóval hogy ne follyon ki a gyógyszer a hüvelyemből. Tényleg fáradékony lettem tőle, de megérte, mert már mocorog a picim a hasamban.


23h km

2009. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megtaláltam, a lap alján van a doki válasza:


[link]


De gondolom egyéni elbírálás alapján írják fel, nem feltétlen mérvadó, hogy ki mit ír fel és hogy mi van a gyógyszer leírásában. Ha nem vagy biztos a dokidban, kérd ki másik orvos véleményét is, jobbat nem tudok

32+6 hetes

2009. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!