Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a fontosabb? A saját...

Mi a fontosabb? A saját otthon, vagy a vágy a gyermek után?

Figyelt kérdés

Ha megvannak a "szükséges" dolgok: saját otthon, (jól fizető)munkahely, az már elég indok a gyermekvállalásra? Még ha a vágy (még) nincs is ott? Vagy esetleg a partner nem tűnik úgy, hogy gyermeket akarna?


Sokszor látom, hogy munkahelyükön kiválóan teljesítő nők, akik otthon is ügyes háziasszonyok, valahogy nem (elég) jó anyák. Mintha a gyermekvállalást sokan afféle kötelezően letudni szükséges dolognak tartanák. De szerintem ezzel maguknak is és a (leendő) gyermeküknek is ártanak, nem?



2015. ápr. 12. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ágy nélkül nem jó belevágni, akkor sem, ha minden más adott hozzá. Bár vannak olyanok is, akik a baba születésekor érzik először a kötődést, és utána már el sem tudnák képzelni, hogy ne legyen gyerekük.


Mit értesz az alatt, hogy nem jó anyák?

2015. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
*vágy (de persze ágy nélkül sem:D)
2015. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Mi nem terveztük a kicsit,de nem voltunk gyerek ellenesek,szóval volt tervben,hogy szeretnénk majd persze,de nem kötöttük semmihez. Igaz,nem vagyunk karrieristák,nekem a kicsi miatt a szakma se sikerült,így itt vagyok érettségivel 24 évesen 2,5 éves gyerekkel.Párom fizikai munkás több szakmával is. Nem keresünk sokat,én csak 4 órában vagyok,de megélünk.Igaz a lakás saját,párom öröksége.

Szóval attól még,hogy lakás van,dolgozunk,amúgy nem vállaltunk volna gyereket még.Ha jól keresnénk,akkor is ha nincs a vágy meg rá,akkor szerintem nem érdemes vállalni.

Páromnak ott van nem egy 30-as kolléganője gyerek nélkül.Dolgoznak,dolgoznak,ha netán van párja valamelyiknek(legtöbbnek nincs is,mert ha idejük van buliznak és isznak,kinek kéne ilyen nő?!),akkor valahogy a gyerek szóba se kerül,mert sokba kerül,sokan félnek bevállalni.Egyetlen kolléganője terhes most,de az ő családja gazdag,párja is jól keres,neki úgymond mindegy.Akik vannak itt kb 30-32en,kb 20 nő,azok közül 2-3-nak van gyereke,a maradék 10-12 férfi közül meg van 8-nak.

2015. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Lehet hogy csak nekem zavaros a kérdésed? A kérdés és a kifejtés Számomra üti egymást.


Van olyan ember, aki csak azért vállal gyereket, mert kötelező, de nem hinném hogy ez általános. Az, hogy Szerinted jó anya vagy sem, az meg teljesen lényegtelen. Mi alapján ítélsz meg másokat? Ott élsz velük, belelátsz a mindennapjaikba? Könnyű úgy okosnak lenni, hogy neked nincs gyereked.


Mi 10 év együttélés után vállaltunk gyereket. Mindkettőnknek viszonylag biztos állása van, saját, hitelmentes házunk. Nem azért vállaltunk gyereket, mert kell, hanem mert mind a ketten szerettünk volna.

2015. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Páromnak ott van nem egy 30-as kolléganője gyerek nélkül.Dolgoznak,dolgoznak,ha netán van párja valamelyiknek(legtöbbnek nincs is,mert ha idejük van buliznak és isznak,kinek kéne ilyen nő?!),akkor valahogy a gyerek szóba se kerül,mert sokba kerül,sokan félnek bevállalni."


Bocs az OFFért, de ezt nem bírom szó nélkül. Három hete szültem, 30 évesen. A terhességem előtt én is dolgoztam, dolgoztam, dolgoztam, és ha volt időm, akkor ittam és buliztam minden hétvégén, sőt néha még hétköznap is. És "ilyen nő" létemre is kellettem/kellek a férjemnek, és igenis szerettünk volna babát, és be is mertük vállani. És láss csodát, miután teherbe estem, letettem a cigit, nem is ittam (mondjuk bulizni ettől még eljártam). És mióta megszületett a baba, imádom őt, képes vagyok ellátni,stb. Szóval "ilyen nő" létemre sem vagyok semmivel rosszabb anya, mint az, aki sosem ivott és bulizott. Nem veszekedni akarok, csak szerintem kifejezetten sértő az általánosításod, és mellesleg baromság is.

2015. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vitattam az anyasagot.Azt irtam,nekik ,akik ott vannak nincs is parjuk.Es hat azert a legtobb ferfi nem ohajt olyan novel lenni,aki minden heten reszeg...De a vagy a fontos egyebkent is a gyerekree,en nem ismerek olyat,aki azert szult volna,mert hogy minden nonek kell egy gyerek.

Bocs egyebkent,nem bantasnak szantam,csak nem fejtettem ki pontosan a helyzetet,ami itt van es ami alapjan irtam,amit irtam.Nem altalanossagban irtam,hanem arra a helyre.

2015. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" De szerintem ezzel maguknak is és a (leendő) gyermeküknek is ártanak, nem?"


Igen.

Akinek nincs ilyen vágya, azt senki nem köteezi rá, maximum az általa vélelmezet elvárások, vagy a valós presszió, amit nap mint nap gyakorol rá a környezete.

Tévesen azt hiheti, hogy tényleg békén fogják hagyni ezek az emberek, ha "megfelel" majd nekik - pillanatnyilag avval, hogy gyereket vállal.

Engem szerencsére nem presszionál senki.

2015. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Pffff. Nagyanyám jó öreg mondása:

ha arra vàrtam volna, hogy ház-autó-jó kereset-sok pénz meglegyen a gyerek előtt, akkor bizony soha az életben nem szültem volna.

A másik élő példa: kolleganőm nagyvilági nő, jól keres, de persze ez is kevés neki. Vőlegénye van, aki 40 éves de nem akar bajlódni még egy gyerekkel. A kolleganőm 36 éves, ő sem akar még gyereket. Halogatták eddig, mert imádnak nyaralni járni, új üzleteket megnyitni, tanulni, jókat enni elit helyen stb..

A minap beszéltem vele és mondta, hogy addig halogatták, amíg nem lehetett gyerek.

Nos, így halogassuk a gyerekvállalást holmi "földi" javak kergetése miatt...

2015. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, én több ilyen embert is ismerek, akik addig "partiztak", míg végleg lemaradtak a gyerekről. Csakhogy ezek az emberek nem látják ám, milyen súlyos árat fizetnek majd egy kései gyermek utáni vágy esetén. Akkor ők azt az életformát tartják megfelelőnek, helyesnek, amiben épp akkor élnek, és eszükbe sem jut a gyerek.
2015. máj. 10. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!