Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzati fejlődésben mihez...

A magzati fejlődésben mihez kell a jód? Hogy tudnám pótolni?

Figyelt kérdés

Elevitet szedek, amiben nincs jód. Okozhat ez valami gondot?

9 hetes km


2010. febr. 20. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A jód azt hiszem fontos az idegrendszer alakulásánál, de nem sok kell belőle egyátalán. Én jódozott sóval főztem, és mellette elevitet szedtem.

2010. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szedjél Gravidát, mert abban van. Én csak azért választottam azt, mert pl: az Elevitben nincs, és ez tartalmazza. De lehet kapni külön jódot a gyógyszertárban. Mivel én nagyon odafigyelek a vizesedés miatt a sófogyasztásomra, nekem nem lenne elég a jódozott só.
2010. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia én is elevitet szedek és azmondta a doki jodid 200 asat szedjek ha nem is minden nap de párszor egy héten.jodtabletta pici fehér receptnélkül kapható bármelyik patikában.azt is hozzátette nyugodjak meg tuladagolni nemfogom tudni mert a feleslegeset kipisiled.
2010. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia a te pajzsmirigyed egèszsèges müködèsèhez is nagyon fontos a jòd. A rossz pajzsmirigy vetèlèst is okozhat . Jòdozott sò hasznàlata segít ès ùgy tudom lètezik jòd tartalmù àsvànyvíz is . Lehet ,hogy vannak ètrendkiegèszítôk is amiben szintèn van jòd. Vagy mèg a màsik lehetôsèg a magzatvèdô vitamin cserèje (Femibion ,Gravida, Hipp Natal )olyanra amelyben van jòd is .
2010. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
pajzsmirigy, az az! tényleg, csak nem jutott eszembe....:)
2010. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy normalis mukodesehez es az idegrendszer fejlodesehez vezet.Epp a minap hallottam egy musort Czeizer Endre genetikusal. Azt ajanlott, hogy a kismamak termeszetes joddal duitott asvanyvizet fogyasszanak.

Boldog babavarast!

9km

2010. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A terhes vitaminokban nem pont az a jód van, ami az ember számára hasznos, sőt a kálium-jodát kimondottan káros. Én tuti nem szednék semmilyen mesterséges vitamint.
2010. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, ki fogom próbálni azt az ásványvizet, és a jódozott sót.Csak gőzöm sincs, hogy hol lehet ilyen vizet kapni..Köszi a válaszokat!!
2010. febr. 22. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!