Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas terheléses cukor - mi...

Magas terheléses cukor - mi lesz most?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rettenetesen beparáztam. Az éhgyomri 5,1 lett, a 120 perces 8,4. Ma volt a vérvétel, tehát orvossal még nem beszéltem. Mi fog történni ezután? Nyilván diéta, de hogy megy ez? Megmondják, hány grammos diétát kell tartanom, és folyamatosan méregetnem kell a cukromat? És mostantól állandóan vérvétel? Ugye kórházba nem fektetnek be? Nagyon meg vagyok rémülve :( köszönöm előre is a válaszokat!
2015. ápr. 14. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem kell ráparázni, nagyon sokan vannak, akiknek magas lett, ki lehet bírni.


Először elküldenek terhesdiabetológiára, elmondják, hogy mostantól mit kell másképp enni és hogyan. Ez leginkább diéta, általában 150-160g szénhidrátos, napi öt étkezésre elosztva. Mintaétrendet csinálsz, azt bemutatod a dokinak és betartod. Be kell menni, mérik a cukrodat reggeli előtt, reggeli után. Te is mérheted magadnak, ha akarod, de nem kötelező még ilyen értéknél (nekem 87 volt). Ha a reggeli utáni is 7 alatt van, akkor vagy rendben.

2015. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, kicsit megnyugtattal, hirtelen nagyon urra lett rajtam a panik...
2015. ápr. 14. 20:35
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi volt 24 hetesen.

Elmentem egy dietetikushoz (ezt melegen ajánlom, főleg magánba, mert egyébként nem magyarázzák el részletesen), aki egy órán keresztül átbeszélte velem, hogy milyen alapelveket kell betartani.


160 grammos diétán voltam. Szülés után 10 hónappal gondolkozom rajta, hogy visszatérek rá, mert egy deka zsírt nem raktároztam a diéta alatt. Most össze-vissza kajálok, el is kezdtem hízni... Ráadásul éhes se voltam a diéta alatt, tulajdonképpen így kellene táplálkoznia mindenkinek.


Egy kontroll vérvétel lesz pár hét múlva, ha akkor jók az értékeid, nem nézegetik tovább. Ez még enyhe formája, nem annyira kiugróan magasak az értékek, de a diétát szigorúan tartani kell és ki kell művelned magad az ételek tápértékéből, szénhidráttartalmából és Ch típusokból (lassú/gyors felszívódású). CSak példaként: a tejtermékek gyors felszívódású szénhidrátot tartalmaznak, a sajt kifejezetten erős ilyen téren. Ezeket meghatározott időben és mennyiségben lehet enni.

De húsokat, zöldségeket szinte korlátlanul lehet fogyasztani.

2015. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 3 hetente kell, h cukorterhelésre járjon, neki is magas lett a 24. heti értéke.
2015. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A négyes ismerőse biztosan nem a klasszikus terhelésre jár háromhetente, azt már másodszor sem biztos, hogy megcsinálják, szóval emiatt ne aggódj, kérdező.
2015. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Én is voltam olyan neves terhesdiabetológián, ahol így akarták csinálni, sőt, konkrétan egy darab orvos sem látott ott, csak telefonon konzultált a nővérekkel, hogy melyikünkkel mit csináljanak. A szülészem végül máshova irányított, ott úgy jártak el, mint az első válaszolónál.
2015. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De. 3 hetente klasszik 75 gramm glükóz éhgoymorra, vérvétel után, 120 p után újabb vérvétel.



Nekem is 2x csinálták amúgy, pedig nem volt indokolt, csak a dokim túl óvatos. Mindkétszer jó volt amúgy.

2015. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez jó nagy baromság, eleve a diétában sem kell egyszerre ekkora adag CH-t magába tömni, teljesen felesleges megerőltetni a kismama szervezetét ezzel, szerintem értelmes doki ilyet nem csinál. (ellentétben azzal, hogy ott helyben kell reggelizni, és mérnek utána cukrot.)
2015. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, kezdek kicsit megnyugodni :) remelem meguszom az allando dofkodest, persze ha muszaj, a piciert barmit, de jo lenne, ha nem kene napi 8x bokdosnom az ujjam :/ akkor mar inkabb a rendes vervetel, azt jobban viselem :D
2015. ápr. 15. 12:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem is ugyanennyi volt annak idején. Én naponta mértem eleinte 2-szer, étkezés után 1 órával legyen 7 alatt, még ügyesebb, ha 6 alatt van. Nem mindig fog sikerülni, ne borulj ki rajta, de törekedj rá. Én nem mentem dietetikushoz, kitapasztaltam pár nap alatt, miből mennyi fér bele, ez sem egységes. Nekem például a méz sosem vitte fel a cukrom, holott hivatalosan fel kellene vinnie...:) Minden ember más, nem vagyunk robotok. Ami biztos szinte: a tejet felejtsd el, nekem a joghurt is gondot okoz, a sajt mehet dögivel.:) Nem kell éhezni, csak a kenyeret minimalizáld, tejet szerintem hagyd ki, cukor nyilván nem jó. (Bár nekem pár szem gumicukor 6 alatti cukrot eredményezett) :) Tésztából nagyon jó a durumtészta, kevesebbet egyél, mint amennyit szeretnél, de nem kell drasztikusan keveset sem.

Én másodjára csinálom végig a várandósságot így, ne izgulj, fontos rendben tartani a cukrot, de se neked, se a picinek nem lesz baja, ha TÖBBNYIRE jók a cukorértékeid.

2015. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!