Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogyás terhesség alatt?

Fogyás terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nem fogyókúrára gondolok, mielőtt bárki megkövezne. Az a helyzet, pár hónapja életmódot váltottam, száműztem a fehér lisztet és az abból készült dolgokat, nagyon sok nyers salátát eszem köretként vagy önmagában, kevés magvas pékárút, gyümölcsöt.

Így aztán erőlködés nélkül elkezdtem fogyni, az adagjaim is csökkentek idővel. Sokkal jobb a közérzetem, nincsenek emésztési gondjaim, mint előtte.

Hamarosan szeretnénk babát, viszont még közel sem fogytam annyit, amennyit szeretnék. Ha ezt az étrendet folytatom, biztosan megy tovább lefelé a súlyom (sajnos tetemes súlyfelesleggel kezdtem), de ez nem árt-e terhesség alatt?


2015. ápr. 15. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem artasz vele. Kivanom, hogy tarsd tovabb ezt az eletmodot. Ha mobdjuk 100 kilo vagy es abbol fogysz folyton akar terhesseg alatt is egeszseges ch csokkentett etkezessel, azzal biztosan nem artasz.
2015. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre azért nem ennyire egyszerű válaszolni. Nekem pl. havi 2 kg-ok mentek le mikor diétázni (szintén nem fogyózni) kezdtem). Ha ennél többet fogysz az nem jó. Egyébként a kövérség sem tesz jót a terhességnek. A baba elszed tőled úgyis mindent, tehát egy lassú fogyás nem árt neki, amennyiben mindenféle tápanyagot megkaptok mindketten. Ha odafigyelsz, hogy ne gyorsan fogyj és ha tényleg életmód váltás és nem fogyi akkor nem árthatsz vele.
2015. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

En is elhagytam a cukrot es a lisztet, es olivaolajat kezdtem hasznalni zsiradekkent.

Nem a baba miatt, de pont ekkor estem teherbe.


3 honaposan -3,5 kg-nal tartottam, pedig egyaltalan nem koplaltam, sot..


Most 5 honaposa multam, es eddig nem hiztam.

2015. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nővérem az 5. hónapig 15 kilót hízott, a férjének pedig sajnos volt egy szívrohama. Akkor váltottak életmódot. A nővérem miatt is fontos volt, de a férjét diétára fogták, neki tényleg egészségesen, kis adagokat volt szabad fogyasztania. Az 5. hónaptól a tesóm egy dekát nem hízott. (tehát gyakorlatilag fogyott a baba mellett)

Egészséges, gyönyörű kisfiúk lett, a nővérem meg +6 kilóval jött ki a szülőszobából a kezdeti súlyához képest.


A doki dicsérte is. Szóval egyél egészségesen, változatosan, a baba elveszi azt ami neki kell. A lényeg, hogy ne éhezz. És persze konzultálj erről az orvosoddal majd, de minden bizonnyal támogatni fog ebben. Majd szól ha vitaminhiány van és szedned kell valamit.

2015. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is kalapom emelem kérdező!! Így tovább!

Hogy érezd mennyire nem kell terhesség alatt feltétlenül hízni...19 hetes vagyok 55 kiló. 54el kezdtem. Nincs súlyfeleslegem mégsem hízok. Ha te a súlyfeleslegből fogysz attól a babának bőven jut elég táplálék! Ha kell elvesz tőled! Illetve a falra mászom az olyan sztereotípiáktól, hogy a babának szénhidrát kell....nem kell!!! A baba sejtjei fehérjéből épülnek. Ergo mindenkinek jobb ha vitamint rostot és fehérjét viszel be valamivel nagyobb mennyiségbe mint korábban. Azt, hogy mennyivel nagyobb kell érezni fogod 😉

2015. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14 hetes vagyok sulyos hanyas miatt -10 kg kaptam hanyasra gyogyszert es azota elmult de meg nem hiztam vissza ami nem is baj mert alapbol 80 kilo voltam. :)
2015. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!