Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor hogy számoljuk a...

Ilyenkor hogy számoljuk a terhességi heteket?

Figyelt kérdés
Utolsó menszi szerint 16 hetes, az Uh szerint csak 14 hetes terhes vagyok. A szülés várható időpontja okt.8. Akkor az uh szerint még csak 38 hetes leszek. Ha mondjuk két héttel hamarabb születik akkor már koraszülöttnek fog számítani? Vagy most ez hogy van. Egyáltalán ha kérdezik hány hetes terhes vagyok akkor mit mondjak?

2015. ápr. 20. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem uh szerint mindig nagyobb volt, de ugyanúgy a mensitől számolták hiszen az az egyetlen kiindulópont! :) Az első babám 3 nappal a kiírt előtt született, holott végig többet mutatott a gép. Ha változtatnak is, csak a 12. hétig korrigálhatják a szülés időpontját, mert addig egyformán fejlődnek a babák. 12 hét után már lehetnek kisebb-nagyobb eltérések.
2015. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor a szülés időpontját nem kellett volna két héttel megtoldani??
2015. ápr. 20. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Két hetes eltérésnél az uh-t szokták figyelni ha az elején is kisebb. A baba valódi kora 14 hét és nem értem miért vagy korábbra kiirva. De hát csak tudják mit csinálnak.
2015. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Általában akkor korrigálnak uh alapján, ha terhesség elején is volt menstruáció, illetve ha totál rendszertelen 1-2 napos. Ha fixen minden hónapban megjön akkor aszerint számolnak. Várd meg a következő uh-ot, addigra szerintem változni fog a kalkulálás.
2015. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Normális a menszeszem.Dec.31 volt az utolsó. Akkor még lehet hogy korrigálják a szülés várható időpontját a köv. azaz a "18" hetes uh-n?
2015. ápr. 20. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:
12 hetes UH után már nem szoktak korrigálni.
2015. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!