Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti orvosi...

Terhesség alatti orvosi vizsgálatokra kötelezően el kell engednie a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Arra a napra jár fizetés is én úgy tudom. Viszont azt nem tudom, hogy ha pl 2 óràs egy vizsgálat, akkor aznap már nem kell visszamennem dolgozni törvényileg?
2015. ápr. 20. 13:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi a válaszod, végre valaki korrekt választ adott. Szuper, örülök, én sem tervezem a szabit kivenni. Csak nem szerettem volna, hogy ha a főnök kötelezne a szabi vagy táppénz kivételére.
2015. ápr. 20. 21:59
 12/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy el kell engednie és nem kell szabadságot kivenned! Ugyanúgy, mint a véradásnál, még a törvényben is egy helyen van említve. Azt nem hiszem, hogy nem kell visszamenni, én mindig visszamentem, ha végeztem.
2015. ápr. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztázzuk,íme a hivatalos rendelkezés:


[link]


MUNKA TÖRVÉNYKÖNYVE


55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól:

c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára, továbbá...


(3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg:


b) az 55. § (1) bekezdés c)-g) pontban és 55. § (2) bekezdésben meghatározott esetben.

2015. ápr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

10-es voltam.

Egy normális munkahelyen nem hiszem hogy probléma lehet, főleg ha jó a viszony a főnököddel. Nyilván ha te is úgy állsz hozzá hogy sietsz vissza ahogy tudsz és nem élsz vissza vele, akkor ők is korrektek lesznek szerintem:) Amúgy sajnos rengetegen nincsenek tisztában ezekkel a dolgokkal és rosszabbul járnak, a munkáltató meg nem siet a felvilágosítással mert nem érdeke és sok helyen nem is korrektek, vagy ők sem tudják hogy mi a törvény. Szerintem simán elengednek, ne aggódj ezen.

2015. ápr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!