Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, aki missed abortus...

Volt olyan, aki missed abortusz után rögtön teherbe esett?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert általában 3 hónapot szoktak ajánlani, hogy addig ne essen újra teherbe, de mi történik ha mégis? Olyankor kevesebb az esély, hogy egészséges legyen a baba? Van olyan aki egyből próbálkozott? Tudom, hogy buta kérdés, csak a lehetőségek érdekelnek, és a következmények.

2015. ápr. 22. 13:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Pontosabban az is érdekelne (és főleg az), ha valakinek beteg volt a babája és azért kellett elvenni
2015. ápr. 22. 13:04
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

Rogton missed ab. utan meg nem allt vissza a hormonhaztartas. Ez konnyen veteleshez vezethet.

Mint ahogy az is, hogy a mehnek is kell ido a regeneralodashoz.


sokan mondjak, hogy lehet rogton probalkozni, hiszen ugysem lehet teherbe esni, amig nem all a szervezetunk keszen ra, de ez nem igaz.

Inkabb az az igazsag, hogy teherbe lehet esni, de ugysem marad meg a terhesseg, amig a szervezetunk nem all keszen ra.


Most biztos jonnek tobben ellenpeldakkal, hogy ok bizony rogton a kovetkezo ciklusban teherbe estek, es nyilvan van erre is pelda. Csak kerdes, hogy 100 ilyen esetbol mennyinel maradt meg a baba.

2015. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az első terhességem kb. 9. hetében halt el a magzatom. Missed ab. műtét után a 6 hetes kontrollon mondta a doki, hogy minden rendben, lehet újra próbálkozni (a 6 hét alatt meg is jött egyszer a menzim). A következő menzim nem jött meg, egyből terhes is lettem újra, egészséges kisbabám született. Én speciel csak utána olvastam/hallottam, hogy általában 3 hónap várakozási időt szoktak mondani. Egyébként az első baba is az első hónapban összejött, így azt gondolom elég termékeny vagyok.
2015. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És a második babával már minden rendben volt?
2015. ápr. 22. 13:29
 5/20 anonim ***** válasza:

En is sajnalom, hogy ellenpeldaval jovok.

Ures petezsak miatt volt egeszsegugyi kuretem a 10 het utan. 1 verzest megvartunk (azt hiszem 5 hetre ra jott meg), es utana terhes lettem.

Minden rendben a terhesseggel, egy honap mulva szulok.

Neked kell eldonteni es a parodnak.

2015. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja, fel kell készülnie a szervezetnek a következő terhességre, de mit kell felkészülnie?
2015. ápr. 22. 15:14
 7/20 anonim ***** válasza:
A hormonjaid meg ossze lehetnek "kavarodva" az elejen, ez termeszetes. Nekem kb 4 hetig meg pozitiv volt a terhesteszt. 1 menstruacio utan az is elofordulhat, hogy a kovetkezo ciklusnal nincs peteeres. De ezt nem tudni elore. Az is lehet, hogy minden rendben van utana. Ahogy nalam is.
2015. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Én pl azért érdeklődök, mert nekem a 12.héten volt terhességmegszakításom, és orvos nem mondott semmit (kontroll jövő héten), háziorvos mondta, hogy 3 hónapot kell elvileg várni attól függően, hogy sikerült az a "beavatkozás", de olyan soknak tűnik... Oké, persze ha kell, akkor kivárjuk, de minnél előbb szeretnénk kisbabát, és mikor már egyszer itt volt a lehetőség és beleéltük magunkat, nehéz újra olyan sokat várni. Szerintem én is várok inkább, de jó tudni, hogyha véletlen idő előtt összejön, nem kell nagyon aggódni (hamar rendbe jöttem fizikailag, csak lelkileg viselt meg a dolog, gyors az anyagcserém, hamar kigyógyulok bármilyen betegségből, és a fogamzásgátló abbahagyása után is rendszeres maradt a vérzésem, így úgy érzem, nem baj, ha pl 2hónap után újra sikerül a baba, mert a szervezetem nem igényel sok időt a regenerálódáshoz de ha az orvos azt mondja, természetesen várunk inkább.)
2015. ápr. 22. 18:04
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most én is egy ellenpélda leszek, max lepontoznak.

Nekem november végén volt egy vetélésem, ami sajnos nem tisztult ki, így dec.3-án megműtöttek. Rá két hétre együtt voltunk férjemmel és dec 31-én már pozitívat teszteltem. Jelenleg félidőben járok egy kislánnyal. Igazából ha a szervezeted kész újra befogadni egy babát azt te magad is érzed (én legalábbis így voltam vele).

Sok sikert kívánok nektek, remélem sikerül és minden rendben lesz! :)

2015. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Jah és még valami, ha betegség miatt kellett elvetetni a picit, akkor ezzel kapcsolatban egy valami lebegjen a szemed előtt, kétszer egymás után nem fordul elő!!! Tehát semmiféleképpen se idegesen, stresszesen vágj bele, mert akkor nem fog sikerülni. Kitartást a várakozáshoz és még egyszer sok sikert!
2015. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!