Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abortusz után rögtön fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abortusz után rögtön fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Sajnos abortuszon estem át egészségügyi okokból, és az orvos a műtét utáni 7.-ik napon felírta a fogamzásgátlót DIENILLE-T és azóta ezt szedem. Azt mondta ez majd meghozza és visszaállítja a ciklusom, azért írtam ezt a kérdést, mert ahogy olvastam mindenkinél megvárták az első menszeszt, habár nekem semmi szövődményem még vérzésem sem nagyon volt a műtét után, lehet ezért merte rögtön felírni nekem a gyógyszert, van valaki esetleg aki így tett mint én? Mármint orvosi utasításra? Azt mondta a műtét utáni 7 napot úgy kell venni mintha menszeszeltem volna.
2011. szept. 30. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvos biztos jól tudja. Ő nem teheti meg azt, hogy most bosszúból jól ki fog veled b...ni..
2011. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

betegtájékoztató

Mikor kezdje el az első csomag szedését?

Vetélés vagy terhesség-megszakítás után:

Kövesse pontosan orvosa utasításait.

2011. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Sajnos már én is voltam abortuszon :( Pénteken volt meg a műtét, és nekem már hétfőtől szednem is kellett a gyógyszert. Azóta mondhatni minden rendben, rendesen megjön, van amikor megmarad pár gyógyszerem, de arra azt mondta a doki, hogy addig szedjem még el nem fogy, hiába jött meg.
2011. szept. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam, csak tényleg az ijesztett meg, hogy 10 emberből 10 nem úgy kezdte ahogyan én, és én már nehezen bízok akárkiben, hiába hogy magánorvosnál voltam :((( Még nekem nem jött meg, nem telt el a 21 nap, kiváncsi leszek hogy alakul majd a menszeszem és mikor fog megjönni, de majd leírom hátha segít vkinek :)
2011. okt. 1. 06:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Megjött, a tabletta abbahagyása után 3.napra, minden a szokás szerint, kis hasgörcs és puffadás, örülök hogy minden rendben, ezek szerint a tabletta állította vissza a ciklusom :)
2011. okt. 7. 12:25
 6/6 anonim válasza:

Ez van a betegtájékoztatóban:

A szülést, vagy a második trimeszterben elvégzett terhesség-megszakítást követő 21.-28. napon kezdhető el a fogamzásgátló szedése. Ha ennél későbbre halasztják a fogamzásgátló tabletta szedésének elkezdését, az első 7 napos időszakban barrier-elvű fogamzásgátló eszközt is alkalmazni kell (óvszer, pesszárium, spermicid). Mindazonáltal, ha ezt megelőzően már sor került nemi együttlétre, ki kell zárni az esetleges újabb terhesség lehetőségét, vagy a következő menstruáció idejére kell halasztani a fogamzásgátló tabletta szedésének elkezdését.

2011. nov. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!