Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés - most akkor mi...

Cukorterhelés - most akkor mi legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8.3 lett a terhelés utáni vércukoreredményem, és összevissza információkat kapok. A háziorvos szerint el kell mennem diabetológiára, a védőnő semmit nem mondott, csak, hogy diétázzak (160 g), a nőgyógyász szintén csak a diétát említette, szerinte nem kell diabetológia, csak majd csináljunk egy reggelizős terheléses vértesztet. Közben mindenhol azt olvasom, hogy komoly ellenőrzést igényel a dolog, dietetikushoz kell fordulni, aki folyamatosan nézeti az emberrel a cukrot, és 7 fölött már inzulint adnak. Most már nagyon felhúztam magam, hogy mindenki mást mond. Akinek van ebben tapasztalata, mit javasol?
2015. ápr. 24. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, akinek nem lett jó a terhelése, ha inzulin, ha diéta kell csak, elküldik a diabetológushoz. Nem csak a fokozott kontroll miatt, hanem ő magyarázza el a pontos diétát, mit, mikor, hogyan kell enni (illetve egy diétás nővér). Sűrűbben küldenek laborra (nem csak vércukrot néznek, hanem vizeletet, koleszterint, fehérjét stb).

Hogy mikortól adnak inzulint, nem tudom, nekem 8,3 volt az éhommi, és 13 a 120 perces, így rögtön inzulint kaptam.

Én elmennék diabetológushoz, ő ért hozzá, nem a védőnő, és nem a nőgyógyász.

2015. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ugy van hogy mindenkepp vissza kell menni a diabetologiara ha jo lett hanem az eredmeny.mivel ott a diabetologus magyarazza el pontosan mi a teendo.
2015. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a diabetológiára csak beutalóval lehet menni. De én felkeresnék magánrendelésen egy diabetologus szakorvost, ha a helyedben lennék. Nekem 9,2 lett a két órás terheléses értékem, nődokim elküldött diabetológiára és elég volt a diéta, két hetenkénti próbareggelis vérvétel.
2015. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is terhelésre magas lett (9,2), a kezelőorvosom 160g/CH diétát javasolt. Sajnos a szakrendelőben sem és abban a kórházban sem foglalkoztak terhességi cukrosokkal ahol a orvosom vezeti le szülést (lakcím szerint nem ide tartozom). Ahova kórházilag tartozom ott nem foglalkoznak velem, mert nem ott fogok szűlni. Annyit viszont elmondtak, az ambuláns vizsgálat során hogy úgy tartsam a diétát hogy étkezés után 1 órával lehetőleg a vércukrom ne legyen magasabb 7-nél. Én vettem egy vércukormérőt (kb.10.000 Ft) és így tapasztaltam ki hogy mire hogy reagál a szervezetem.
2015. ápr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit mondanak az igaz valóban, diabetikushoz fogsz járni és sűrűn, nekem 2 hetente néznek terheléses cukrot, de az már reggelizős lesz nem a cukros folyadék. Diétázni kell majd, de ezt a diabetológián elmondják majd milyen étrend kell, és ötleteket is adnak. Vedd komolyan, mert bizony baj lehet ha nem tartod be. És majd mikor szültél ismét megnézik majd terheléses cukor hogy vissza állt-e nem marad meg a cukorbetegség.
2015. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt :)
2015. máj. 5. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!