Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek milyen a cukorterh...

Szerintetek milyen a cukorterheléses eredményem?

Figyelt kérdés
3 nappal ezelőtt 10,8-at mértem itthon reggeli utan 2 órával. Azota méregetem. Jonak tűnt eddig a max 7,2 volt reggeli utan. Mai eredményem éhgyomori 4,6 egy órás 7,9 es a ketto 6. Szerintetek ez rossz?

2015. márc. 26. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A 10,8 nagyon magas. A 6 az még jó. Viszont az otthoni cukormérés nem pontos, nem véletlenül csinálják kórházban, vénás vérből a cukorterhelést.
2015. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem is a 6 gyanús hanem a 7,9 és az hogy ingadozik.
2015. márc. 26. 10:56
 3/13 anonim ***** válasza:

De mennyi lett a terheléses eredményed, mert azt nem írtad le?

Egy sima otthoni reggeli után a 7,9 is sok, a 10,8 pedig rengeteg. Tartod a diétát?

2015. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezek egyelőre általam mért értékek! A terhelést Elvileg holnap csináljak meg de ahova járok ott csak 3 hét múlva tudtak időpontot adni hiaba hogy 10,8-at mértem letojták. Holnap bemegyünk a klinikára ahol szülni fogok remélem ott megcsinálják.
2015. márc. 26. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Elég magasak az értékeid, és ami nem elhagyagolandó infó, hogy ha 2 órával ennyi, akkor 90 percnél még nagyobb.

Nekem 8,1 lett a terhelésesem, azóta diétán vagyok és a 90perces kontrolok 5 körül mozognak. az orvos által meg lett szabva, hogy 6,7ig jó. Egy lelkiismeretes orvos 7 fölötti terheléses eredménynél elküld ugyis kontrollra, mert elég gyanus hogy terhességi cukros az ember.

7,2 is sok már és fennáll a gyanu. Van olyan ismerösöm akit letojt a dokija, 7,8 alatt volt egy kicsivel (talán 7,5) az eredménye, oké ez még beleesik a jó tartományba, és aztán 5kg-s babát szült szegénykém.. nem játék.

2015. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az nem terhelés, hogy otthon eszel valamit, majd mérővel ujjbegyből megméred magadnak. Nyilván nem jelent jót, hogy sokat mértél, valószínűleg a terheléses ennél magasabb lesz. Mondjuk nem tudom mit reggeliztél pl. a 10,8-as mérés előtt és az sem mindegy hogy hány órakor.

Mindenesetre én a helyedben azonnal orvoshoz fordulnék ezzel a problémával.

2015. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem átlagos terhes vagyok. Egy két szelet kenyér de nem fehér. Ehhez teavaj sonka sajt. Emellé ittam narancslevet amikor felment 10,8-ra. Rosszul voltam 2 órán keresztül a pulzusom 130 volt. Orvost felhívtam azt mondta betaloc diéta. Másnapra megszerveztem a beutalót terhelésre 7-re mentem de kidobtak mert időpont kell egy honapja már igy van. Miert nem tudtam én h*** majd adtak 3 hétre rá egy időpontot pedig 24 hetes vagyok es jeleztem hogy az orvosom sürgősségi terhelésre küldött! Lesz****. A dokim most diétaztat itthon merem. Egyhet múlva nézi meg az eredményem mert mindent írnom kell. 10 fölötti erteknel pedig futás a kórházba. Szoval itthon méregetem és próbálok okosodni mit szabad hogy kell stbstb a neten. 😞
2015. márc. 26. 11:35
 8/13 anonim ***** válasza:

reggelire diéta mellett nem lehet 2 szelet kenyeret enni, a narancslé nagyon megdobja mert cukros, szóval vizet igyál, uzsira meg lehet egy pohár tejet... sajt is tejtermék, az is délután.

de még így is nagyon magas, ha a hivatalos jó lesz akkor menj el beállítatni a mérődet, lehet sokat csak. ha meg magas, akkor szigorúan tartsad a diétát, 7 fölé ne menjen

2015. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Aha akkor még nem dietaztam mivel nem tudtam hogy 10,8-at mérek. 😐 jo a gép tutira mert a Férjem tesztelte. Most vettük nemrég. Köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 26. 12:49
 10/13 anonim ***** válasza:
a narancslé egy cukorbomba, lehet két szeletet kenyeret enni amugy, cask nem midnegy milyen kenyérből készül. Tessék megnézni mindennek a cimkéjét.
2015. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!