Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik véreztek a terhességük...

Akik véreztek a terhességük első harmadában, tudnának tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Hat hetes terhesen felporszívóztam és feltöröltem az egész lakást. Utána elkeztem vérezni szerencsére még meg van a magzat és szedem az Utrogestant. Most nem tudom mit merjek csinálni otthon, ráadásul van egy 1,5 éves gyerekem. Már hamarabb fáradok mint eddig, nagyobb az alvásigényem is. Jelenleg nincs gond ha mosogatok, főzök, játszok. Hány hetesen merjek egyedül maradni. Jelenleg van segítségem és a következő 1,5 hetem is meg van oldva. Csak nem tudom, hogy tervezzek tovább. Másnak is van saját dolga a férjem szabadsága is véges.

2015. ápr. 29. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az akkor lso terhessegem volt ilyen, meg a masodik harmadban is vereztem parszor. Nem kaptam gyogyszert, csak vitqmint es magneziumot kellett szednem, minden rendben volt. Doki annyit mondott egy nagyobb verzes utan, hogy akkor most ket het pihi, tappenzre jottem es kicsit lenyugodtam. Stresszes idoszak volt nagyon, porogtem, a szervezetem meg nem birtq. Utana semmi gond nem volt. A verzes nem tudjak honnan jott, mert nem volt hematoma meg semmi lathato elteres. Nyugi, kicsit probalj pihenni, pl hazimunka marad apara, 1,5 eves kicsit kevesebbet legyen kezben, minden rendben lesz!! Ha verzel akkor meg doki!
2015. ápr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a 11. héten véreztem kicsit. Nem tudták nálam sem, hogy mi okozza, nem volt hematóma, gyerkőccel minden rendben volt. Napi 3*2 utrót szedtem, ami nagyon elálmosított, szóval energiám sem volt a házimunkához. Amikor csak tudtam, lefeküdtem a kanapéra. Én is a nagyobbikkal vagyok itthon, őt természetesen el kell látni, de nem nagyon emelgettem, semmi bonyolultat nem főztem, és nem végeztem házimunkát, maximum elmosogattam, de sokszor azt is több részletben. Férjem takarított este, bevásárolt munka után, teregetett, fürdette, lefektette a nagyobb gyerkőcöt. Szóval a lehetőségekhez mérten kíméltem magamat, napközbe viszont egyedül voltam a nagyobbal. Néhány hét volt, a 14-15. hétre teljesen leépítettem az utrót, azóta az erőnlétem is sokkal jobb, többet bírok, vérzés sem volt azóta. Szerintem a kritikus időben feküdni kell, amennyit csak lehet. A házimunka megvár, gyors ebédeket kell csinálni, ami szinte magától elkészül. Kitartást, pihenj sokat, kíméld magad, amennyire lehetséges!
2015. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hetesen barnaztam, nekem az orvos egy hét fekvést mondott utána pedig kíméltséget 12 hetes koromig. Egy hetet komolyan vettem utána otthon megcsináltam ugyanúgy mindent és minden rendben van. Igyis sokkal több időm volt pihenni mint azelőtt mert nem dolgoztam a barnázás után és aludni is többet aludtam illetve mikor fáradtnak éreztem magam ledőltem. Csak ne akarj mindent egyszerre megcsinálni egyedül és akkor nem lesz gond. :)
2015. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló, most mennyi idős a nagyobbik gyerkőcöd? Játszótérre szoktatok menni? Az én gyerekem elég aktív, ezért is vagyok bizonytalan. Az elsővel is kellett szednem az Utrogestant, de akkor úgy osztottam be az időmet ahogy nekem kellemes volt.
2015. ápr. 29. 12:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! A másodikkal 6. héten én is véreztem, nem kaptam rá én sem semmit, vasat, folsavat és a magnéziumot szedtem csak! Amennyit tudtam pihentem, de mellette jártam dolgozni! Most a harmadikat várom,most is véreztem a 7.héttől, majdnem egy hétig! Most sem kaptam gyógyszert, csak a vitaminokat szedem! Próbáltam sokat pihenni, de én is itthon vagyok a 1,5 évesemmel mint Te! Főzni, mosni,. takarítani kell mert nincs segítségem, a párom is dolgozik nem tudott itthon maradni! A gyerkőccel kijártunk sétálni, meg a nagyobbért az iskolába menni kell, de mindent óvatosabban csináltam, a picit, ha lehetett nem emelgettem!Most már 17 hetes vagyok és minden rendben! Amit tehetsz, igyad a palástfű teát, az vérzés csillapító és erősíti a méhet! a fáradság, ilyenkor normális, de ez csak jobb lesz! Ha alszik a pici aludj vele Te is! És sok folyadékot kell inni! :)
2015. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. A nagy 3 éves, amikor ez történt még hideg volt, így játszóra nem jártunk. Többnyire a kanapéról néztem, ahogy elfoglalja magát... (Irgalmatlan kupit csinált, amit nem pakoltam el utána. Esténként férjem az összes játékot egy dobozba "lapátolta" :)) Mivel nekem csak pár hét volt, így átvészelhető volt a dolog, hamar eljött a második trim, az utrót leépíthettem, az energiám is visszatért. 6-8 hétig ezt biztos nem tudtam volna így csinálni én sem! De ezen ne is gondolkozz, ha most vérzel, akkor most kell feküdnöd! Ne azon törd a fejed, hogy mi lesz 3-4 hét múlva, azzal elég akkor törődnöd, ha eljön az ideje. Egyik napot a másik után vészeld át! Mást úgysem tehetsz... Sok sikert!
2015. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, különösen a 2-nek aki válaszolt a neki feltett kérdésemnek. Még szívesen olvasnék mások véleményét és tapasztalatait. Remélem a második trimeszter könnyebb lesz, a harmadikra meg valamit kitalálok remélem (az első gyerek is hamarabb jött két héttel mert hamar kinyilt a méhszájam).
2015. ápr. 30. 16:03
 8/8 anonim válasza:
én 6 hetesen kerültem kis vérzéssel kórházba és 16 hetesen is .én is Utrogestant kaptam és magne B6 sok pihenés . nekem is van egy 12 éves fiam a párom külföldön . ne akarj minden áron 100% lenni .képtelenség . mindent nyugiban mérsékelten csináld .sokszor pihenj meg bármit is végzel otthon .a magne B6 legalább napi 3 szem pláne ha feszül a pocakod vagy te vagy feszült. nekem be vált ami le írtam. most 26 hetet kezdtem el és még mindig sokat pihenek .
2015. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!