Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hüvelygomba 14 hetesen? Az...

Hüvelygomba 14 hetesen? Az orvos azt mondta elvetélhetek tőle. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Semmi tünetem nem volt, viszont a doki mondta, hogy miért nem jőttem hamarabb, meg hogy ezt nem jó elhanyagolni, plána ilyen fiatal terhességben.

De ha nem volt tünetem, honnan sejtettem volna, hogy gomba?

És most meg ezzel ijeszteget, hogy el is vetélhetek a gombától.

Egyáltalán mitől alakult ki a gomba terhesen?


2015. ápr. 30. 10:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesíràsi hibákèrt, csak a telefonom másképp ír, mint ahogy én szeretném :)
2015. ápr. 30. 10:54
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen felszàlò fertőzèsed lehet, ami pl vetèlèshez, korai burokrepedèshez vezethet...

Ilyenkor sokkal könnyebben el lehet kapni ilyen dolgokat, pl nyílvànos vc, kàdban fürdès, pàrodtól...stb

2015. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség egész ideje alatt gyakori, a hormonváltozások a ludasak voltaképp. Kezelni kell, mert 2 olyat ismerek akiknek emiatt repedt meg a burok 32 és 34 hetesen. De ha kezelve van, nem lesz gond. Ha folyamatosan visszatér akkor se ijedj meg, nem a te hibád. Engem pimafucin kúppal, krémmel és CNS kúppal kezeltek. Mikor melyik.
2015. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nem árt vele vigyázni, az a baj hogy terhesség alatt még esélyesebb hogy elkapod , nekem kb 3 szor volt mindig kaptam kúpot meg kenőcsöt rá. Harmadik alkalommal volt az hogy állatkertben voltunk és reggel értünk oda szinte nyitásra, mg tök jó állapotban volt a wc, próbáltam fölötte guggolni de az mégsem olyan egyszerű így picit hozzáértem az ülőkéhez, pedig vigyáztam. Utána napközben már nem is mentem mert a wc úgynézett ki mint ahol bomba robbant , tiszta víz minden/ vagy pisi/ wc papír a földre ragadva, na de mindegy...Ez volt szombaton, na persze vasárnap este már éreztem is a hatást, jöttek a tünetek, hétfőn reggel doki, 2-3 nap alatt rendbe is jött.

Ilyenkor terhesen még egy kulturált kávézóban is figyelni kell mert azt is sokan használják. vagy lehet kapni ilyen ülőke védőt is már amit vihetsz magaddal, egyszer használatos. Én az egyik Hepinet ultrahang rendelőben láttam a mellékhelységben. Én mindig tartottam magamnál fertőtlenítő kendőt is, illetve intim kendőt is de hát nem úsztam meg. :(

Amúgy ha a dokid adott rá gyógyszert akkor szerintem nem kell aggódnod, elfog múlni éslegfeljebb mostantól jobban fogsz erre figyelni. :)

Kellemes babavárást :)

2015. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gomba NEM felszálló fertőzés, tehàt nem tud kárt tenni a babában nem tud vetélést okozni, szülésnél kaphatja el a baba. Viszont a gomba 80-90%-a ha kezeletlenül marad hozzá csapódik valami bakteriàlis fertőzés és az bizony felfelé szálló és veszélyes lehet a magzatra.
2015. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen tünetei vannak?
2015. ápr. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat Nektek!

Semmi különös tünetem nincs. Anno olyan eros folyásom volt, meg büdös is volt.

Most meg talán annyi, hogy néha viszeketett a szeméremtestem.

2015. ápr. 30. 17:39
 8/10 anonim ***** válasza:
És a doki akkor mi alapján jött rá, hogy mégis van?
2015. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerinted?

Talàn mert orvos, azért...

2015. máj. 2. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de komolyan kérdeztem, hogy ha nincs tünete, folyás stb. akkor, mit lát az orvos, amit mi nem veszünk észre. Nekem még soha életemben nem volt hüvelygombám, és babát várok, tudom, hogy ilyenkor könnyebben el lehet kapni, és félek is, hogy elkapom. A kérdésedet olvasva pedig még inkább félek, mert eddig azt hittem, azért fel fog tűnni, ha összeszedtem valamit.
2015. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!