Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor osztottátok meg másokkal...

Mikor osztottátok meg másokkal is, hogy babátok lesz? Esetleg szülők, akik megsértődtek, ha nem azonnal tudták meg?

Figyelt kérdés

Hallottam erről a 12 hetes babonáról, ami egész érthetőnek is tűnik, de akik betartják, a szüleiknek azért csak elmondják korábban, vagy nem? Vannak itt olyanok, akik kivárták a heteket, és nem a teszt után azonnal telefonáltak a legközelebbi rokonoknak?Volt belőle sértődés?

Kikkel, és mennyi idő múlva osztottátok meg a nagy hírt? Pl szülők, barátok, munkahely? Munkahelyen pl mikor kell elmondani?

Köszönöm :)


2015. máj. 3. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi mindenkinek mindkétszer csak a 12. Hét után mondtuk el. Senkin nem látszódott, hogy megsértődött volna.
2015. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A 12. hétig való várás NEM babona.

A babona itt a valótlantól való félelmet jelentené.

Az pedig nagyon is valós, hogy az első 12 hétben sokkal nagyobb a vetélés esélye, mint a későbbiekben.


Nyilván nem mondja el az ember annak, akitől nem akar sajnálatot.

A munkáltatónak se célszerű, mert ha nem korrekt, akkor azonnal kirúg, ha elvetélsz (hisz így már tudja, hogy gyereket akarsz és nemsokára újra próbálkozni fogsz).


Normális ember pedig nem sértődik meg.


Munkahelyen a 14. héten árultam el. Akkor is csak azért, mert elrendelték a túlórát, amit kismamaként nem írhattam alá (így is maradtam a határidő miatt, de csak addig, amíg bírtam és nem este 10-ig, mint a többiek).


Családnak, barátoknak a 12. heti kombinált teszt után.

Volt, aki megsejtette már hamarabb, neki nem tagadtuk, viszont csak annyit mondtunk "még nem biztos".


Nem sértődött meg senki.

2015. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A szüleinknek az első ultrahang után elmondtuk.(Mondjuk anyukámnak rosszul esett mert azt hitte közlöm vele a tesz elvégzése után,de az átmeneti sértődöttség elmúlt egyhamar)A munkahelyen is muszáj volt tudatni az első ultrahang után mert veszélyeztetett kismama vagyok így egyből táppénzre fel is vettek.Az ismerősök,szomszédok pedig megtudták mivel kisebb faluban lakom és nem lehet titkolni a dolgokat főleg ha már a védőnőhöz kell elmenni és ott látnak.
2015. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12 hétig biztois nem tudok majd várni, mert heti 2-3 alkalommal is találkozom anyuval, biztos észrevenné a rosszulléteket. meg hogy kerekedek. Azért már 12 hetesen eléggé látszik, nem tudom mások hogy tudják titkolniolyan sokáig. Szerintem olyan 8. héten mondom el a családnak, tesóméknak meg 1-2 közeli barátnak. Munkahelyen amilyen későn csak lehet, facére csak félidő körül tennék pocis képet :)
2015. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sógoromnak az elsõ ultrahangkép után (talán a 8. Héten) vele együtt laktunk így lehet, hogy már azelött tudta, hogy mi elmondtuk neki.

Szüleimnek, testvèremnek a 13 vagy 14 hèten apám szülinapja alkalmából. Korábban nem lett volna értelme, hisz ha bármi gond lett volna akkor az addigra derül ki, feleslegesnek tartottuk egy esetleges unoka elvesztèssel járó terhet tenni a vállukra.

Munkahelyen 14 hèten (12. Hétig nem akartuk utána én voltam szabadságon aztán meg a fõnököm, így mármár jócskán látszott rajtam)

2015. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mi is heti 2-3 napot anyuéknál voltunk. A rosszullét nem törvényszerű és 12 hetesen még semmi nem látszik. Én vékony vagyok mégis csak 5 hónaposan kezdtek feszülni a gatyák rajtam.
2015. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5. Vagyok

Barátnõknek akikkel napi szinten tartom a kapcsolatot azt is megbeszéltük ki melyik nap fog tesztelni, szóval õk voltak az elsõk akik megtudták.


Még annyi eszembe jutott, hogy a 8. Héten anyu feltételezte hogy terhes vagyok, de aztán "nem úgy alakult" és "meggondolta magàt". (Gyakorlatilagzabáltam, 3-4szer annyit ettem, mint máskor, mégse hánytam:-D

2015. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna 12 hetes koromig titokban tartani.. De ezzel a munkám miatt úgy éreztem veszelyeztetem a babát, és tudtam hogy ha bejelentem a munkahelyen akkor kapok is megfelelő munkakört. Így az első UH után el kellett mondanom. Szerencsére minden rendben eddig.

Munkahelyen 12 meg 16 hetes korig simán lehet húzni amúgy, csak nekem áthelyezés miatt sürgős volt.

Család is az UH után tudta meg. Tesóm mondjuk már a tesztről is tudott, de a babatervezésről is amúgy.

2015. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna titokban tartani, nem igazán babonából, inkább csak ismerem a családunkat és szerettem volna minél tovább hogy legalább pár hétig csak a mi titkunk legyen.

A munkahelyemen kb a 9. héten mondtam el, mert kértem fizuemelést a jobb gyed-hez, és fontos volt hogy már a januári fizumat átjelentsék magasabbra, ha ez nincs a 12. héten mondtam volna csak el. De így hogy már a főnököm tudta, elmondtuk a szűk családnak is, persze apósomat is kértük hoyg nem mondja még a nagymamának mert mi szeretnénk személyesen, de naná hogy elpofázta neki csakazértis... Anyukám meg tesómnak, ugyanígy. Szóval sértődés a mi részünkről volt kicsi, én kiakadtam rajta, így most/legközelebb már biztos nem mondanám el nekik, de persze te tudod milyen iszonyban van velük. Plusz úgy voltunk vele hogy ráér minél később az okoskodás meg beleszólás is:)

2015. máj. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, 2 barátnőm terhes most, de 12 hetesen a vak is megmondja, hogy babát várnak, olyan kis terhespocijuk van.
2015. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!