Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetesen toxémia? Volt...

17 hetesen toxémia? Volt valakinek ilyen korán?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 20:13
 1/3 Rittanddel ***** válasza:
Hát én annyit tudok hogy a második trimeszter betegsége ez, ugyh lehet 17 hetesen, tünetei ödéma, magas RR( vérnyomás) és fehérje a vizeletben, de ha a 3ból kettő fenn áll akkor már gyanítják h az és küldenek kórházba. Legalábbis nekem a védőnő ezt mondta. Nekem csak az ödéma van, de az a 8 hét óta csak egyre rosszabb.
2015. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha már 20 hetes kor előtt magas a vérnyomás az már egy eleve lappangó dolog előjötte, általában nem toxémia. De az hogy mi hogy megy elméletben és a valóságban, az más kérdés. Ha kóros a fehérje a vizeletben mellé akkor akárhány hetes is vagy, toxemia lesz. De ha csak vizesedsz vagy magas a vérnyomásod akkor először nem arra szoktak gondolni.
2015. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell különböztetni hogy a magas vérnyomás önmagában áll fent vagy társul mellé fehérje a vizeletben.

Nekem első terhességben fehérje nem volt, de a vérnyomásra kétféle gyógyszert szedtem.

A papíron is ez volt mindig:

"Magas vérnyomás szignifikáns fehérje vizelés nélkül".


Toxémia a 20.héttől hívható toxémiának.Ha elötte is magas a vny akkor az hajlamosít a toxémiára de csak ha fehérje is kimutatható lesz a vizeletben akkor lesz a diagnózis toxémia.

2015. máj. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!