Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Három hetes terhes vagyok....

Három hetes terhes vagyok. Mikor érdemes orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés
2015. máj. 6. 22:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat de akkor is menzitol számolják. Mire megtermékenyül a petesejt addig már 2 hetes a terhesség. Mindig, mindenkinek.
2015. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
OK, hogy Te tudod, hogy mikor voltatok együtt, de ettől még nem fogják Neked sem máshogy számolni, törődj bele :).
2015. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
És azt honnan tudod ilyen biztosra hogy terhes is vagy? Én anno 13-15-17én voltam együtt a párommal, akkor mind3 nap terhes lettem? :D
2015. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy 27-én kellett volna megjönnie. Hétfőn csinàltam hàrom tesztet és mindhàrom pozitìv lett.
2015. máj. 6. 22:31
 15/20 anonim ***** válasza:
98%
Ugye tudod, hogy a 3 pozitív teszt az hármasikreket jelent?
2015. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Te mondhatod a dokidnak, hogy három hetes vagy, ő meg majd megmondja, hogy a protokoll alapján hány hetes vagy. Ez azért is fontos, mert a terhesség alatti vizsgálatok, pl a 12. heti uh a standard alapján van meghatározva, tehát az utolsó menszesz első napjától. Persze van amikor ettől eltekintenek, pl én júniusban menstrualtam, utána soha többet, és január 14-én estem teherbe. Február 14-én 6 hetes terhes voltam, nem pedig négy vagy hét honapos. Azért nem lehettem 4 hetes, mert a standard eljárás alapján a magzat mérete, életfunkciói hat hetesnek feleltek meg.

Remélem most már érthetően leírtuk neked, hogy miért van ez így. Ha mégsem, akkor kérd meg a dokidat, hogy magyarázza el. Ha normális hangnemben, nem odavakkantva teszed, biztos megteszi.

2015. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező te nagyon ostoba vagy.

Nem azért,mert nem tudtad,hogy nincsen olyan,hogy 3 hetes terhesség, de még az okosabbaknak sem hiszel, e miatt nem lehet sok eszed.


Volt már korábban egy kérdésed, akkor is avval érveltél,hogy pont azon a napon voltatok együtt, előtte-utána nem.

Akkor is elmondták többen,hogyan számolják.

Menstruáció első napjától.

Ha tetszik, ha nem, akkor is így van.

2015. máj. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
95%

:) te még az orvosnál is jobban tudod, ugye???

Tehát akkor ápr.11én dugtál, se előtte, se utána senkivel sem? Ajjajjj

2015. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ez marhasàg mivel 11-én voltam a pàrommal együtt előtte sosem. "


Előtte sosem? Huha, akkor az érdekes párkapcsolat lehet. :)

Amúgy meg attól, hogy akkor voltatok együtt még nem biztos, hogy akkor is fogant a baba. A hímivarsejtek több napig (akár 3-4)életképesek a női ivarszervekben, szóval később is foganhatott. Amúgy meg az emberek többsége nem egyszer van együtt a párjával, mint te.

Szóval a menzesz napja egy fix dátum, a megtermékenyülésé meg nem, az csak feltételezhető, még a te esetedben is. Ezért kell az utolsó menzesz első napjától számolni a terhességet. Minden így van kalkulálva. Ha az UH azt írja, hogy 8 hetes terhesség, akkor a baba ténylegesen csak 6 hét körüli. Tetszik vagy sem, akkor is így van.

2015. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha keresel internet bármilyen terhességi kalkulátort, ahol kiszámolhatod hány hetes terhes vagy, ott is az első amit be kell írni, hogy az utolsó mensid 1. napja mikor volt. Az orvos is ezt fogja kérdezni elsőre! Ebből fogja kiszámolni a terhességi kort. Nekem október 28-i együttlétből sikerült teherbe esnem, de mégis október 12-től, az utolsó mensim első napjától számolták a terhességem, mint mindenki másnak. És láss csodát, pont akkor született, amikorra az orvos is kiszámolta az utolsó mensitől. Ez így van, ez változni nem fog!
2015. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!