Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetesen szobafestés,...

34 hetesen szobafestés, ablakpucolás, nagytakarítás? Tényleg ennyire elítélendő?

Figyelt kérdés
Ma megszóltak, hogy feküdnöm kellene. Persze érzem , hogy hamarabb elfáradok, de közben energiával is teli vagyok, gyors feltöltődök. Meg ezeket úgy érzem meg kell csinálni. És nem is vagyok az a fekvős fajta. Szerintetek?
2015. máj. 12. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A te dolgod, bár valóban nem a legszerencsésebbért nem lehetett a festést előbb megcsinálni, ha annyira fontos. A nagyon vegyszeres levegő belélegzését kerüld el.
2015. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ha jól érzed magad (nem vérzel, nem görcsölsz, és nem az orvos ítélt fekvésre), akkor csináld nyugodtan. A terhesség nem betegség.

Az első terhességemnél én ugyanígy voltam, sőt a szülés előtti két hétben össze-vissza rohangáltam ügyet intézni (akkor halt meg apám, temetés és hagyatéki ügyek miatt talpaltam), és eszembe sem jutott, hogy nekem azt nem lehetne.

2015. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett vagy? Orvos azt mondta, feküdnöd kell? Ha igen, akkor gyorsan feküdj!!

Ha nem, akkor meg mi a fészkes fenéért kellene ágyban lenned? Semmi bajod nem lesz a könnyű fizikai munkától! Ha elfáradsz, akkor pihensz egy kicsit és kész! A várandósság nem betegség!

2015. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na akkor újra az elejét...

.

A te dolgod, bár nem tudom, miért nem lehetett a festést korábban megcsinálni, ha annyira fontos.

2015. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyedul a festes em tanacsos a benne levo karos anyagok miatt. Ha nem vagy veszelyeztetett, akkor a tobbi mehet. Meg en is csinalom es 38 hetes vagyok.
2015. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Veszélyesebbnek tartottam a festést a terhesség korai szakaszában, amikor a baba szervei fejlődnek. Sőt az idő sem volt megfelelő, nem száradtak volna a falak.

Nem vagyok fekvésre ítélve. Középtájon pihennem kellett, akkor nem is csináltam ennyit. De most hamarosan itt a baba,jó az idő, inkább csinálom most, mint amikor megszületett. Persze most is mondta az orvos, pihenjek, ha tudok, de ennyi. Én jól érzem magam.Ha elfáradok leülök vagy lefekszek, sőt délben szoktam aludni 1 órácskát is, mert úgy érzem kell. De aztán újra magam vagyok. Ma ahogy takarítottam az ablakot, megszólt az egyik ismerős, mert ugye találkoztunk, ahogy ott lógtam :) Nem futok, nem rohanok, komótosan csinálom, de csinálom. Szerinte felelőtlen vagyok.

2015. máj. 12. 09:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük. Sok régimódi felfogású szerint a terhesség betegség, végig feküdni és pihenni kell (aha, és akkor hogy szülsz?), meg kettő helyett enni, hogy jóóó kövér legyél, másképp szar anya vagy, és minek az ilyennek gyerek.

Még bennem is van energia, ma vagyok 35+6, ez az utolsó munkahetem, és hétvégén festünk, mert mostanra lett idő és most fog hamar megszáradni. Ez van. Jól vagyok, köszönöm, meg a baba is.

2015. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A közvetlen szobafestést mellőzném a helyedben, de ha nincs valaki kifejezetten fekvésre/pihenésre ítélve egészségügyi okok miatt, a többit miért ne csinálhatná?

A szülés előtti napig ugyanúgy takarítottam, bevásárlást intéztem, vezettem stb. (max. többször ültem le pihenni).

2015. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálom én is, és semmi bajom. Ha az orvos nem írt elő ágynugalmat valami miatt, akkor nem hinném, hogy gond adódjon. Igaz, lassabban megy minden, de nem betegség ez, hanem áldott állapot. :) Sokkal lassabb a tempóm, de azért többségében mindent meg tudok csinálni még. Persze azért nem emelgetek... Mi is most készülünk festeni a hétvégén. Könnyű szülést kívánok neked! :)


35 hkm

2015. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!