Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes terhesen azon gondolk...

28 hetes terhesen azon gondolkodom, hogy elhagyom a párom. Önzőség lenne a baba miatt? Vagy lehet hogy csak túlreagálom a helyzetet?

Figyelt kérdés
Lehet hogy nem is olyan rossz a helyzet, csak erősen túlreagálom. A párom tegnap jelentette be, hogy elutazik 300 km-re, pedig már egy hete tudta, és csak egy napra megy, hajnalban indulnak, este jönnek. Csak állítólag azért nem szólt, hogy ne cirkuszoljak egy héttel hamarabb, mert tudja, milyen vagyok. De ez nekem annyira rosszul esett, hogy teljesen kibuktam, már össze is csomagoltam. Én is szerettem volna velük menni, de nincs hely az autóban, és a párom nem szerette volna ha 28 hetes terhesen 3-4 órás autóutat megtennék, autópályán, ahol megállni sem lehet. Tudom hogy nagyon szeret, de úgy érzem becsapott, és nagyon rosszul esett, hogy nem beszélte meg velem. És ez már nyáron a második alkalom. És hiába könyörögtem neki, nem maradt itthon. (focizni ment a barátaival). Emiatt úgy érzem, nem vagyok/vagyunk neki fontosak. Bár az (is) a baj sokszor, hogy túlságosan magam mellett akarom tudni, azt szeretném, hogy mindíg velem legyen, és nagyon nehezen viselem, ha akár egy napig is távol van. Ő ezt tudja, lehet, hogy ezért nem akart szólni? Egyébként máskor nem nagyon jár sehová egyedül, általában együtt megyünk. Segítsetek tisztán látni a helyzetet! Jogos a felháborodásom, vagy csak túlreagálom a dolgot?
2008. aug. 30. 05:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

hat szerintem,tul reagalod a dolgot,bar terhesen minden no erzekenyebb!! ezert szerintem elhagynod a gyermeked apjat nagyon felelotlenseg,es szerintem nagyon meg is bannad!! ha megfogadsz egy tanacsot minnel jobban magadhoz akarod lancolni a parod annal, roszabb annal tobbszor kifog menni nelkuled ! en is ezt csinaltam a ferjemmel, en meg azert is cirkuszoltam ha apukammal elmentek horgaszni,es rajottem hogy ez nagyon butasag!!szoval, ne aggodj tudom hogy konnyu mondani!:) es inkabb elvezd a terheseged,es ne idegeskedjel ez miatt!!

sok boldogsagot a babahoz!!

2008. aug. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. aug. 30. 05:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne cuccolj össze, csak a hormonok teszik! Én volt olyan, h 2 órán keresztül bőgtem, mert a párom nem főzött kávét! Hazamentem a munkából, és elkezdtem sírni, mert "még arra sem volt képes, h főzzön egyet"!! Úgy zokogtam, mha világvége lett volna! Aztán lehiggadtam és rájöttem, h mekkora barom vagyok. :D A hormonok szórakoznak velünk, ne dőlj be nekik! Néha kell, h a jövendő apukák picit külön legyenek tőlünk, mert a felelősség ezentúl sokkal nagyobb lesz rajtuk is, és ők a terhességből szinte csak ezt érzékelik. Nekünk más, mert odabent lakik egy picurka ember, aki mocorog, növekszik. Legyél kicsit megértőbb, néha apának is kell a kikapcsolódás, a környezetváltozás! Neked is jól fog esni, ha meglesz a baba, és elmehetsz néha vhova lazítani egy kicsit. Akár 1-2 órára sétálni egyedül v vmi. Én is elengedem a párom ide-oda, mert ez kell nekik. Energiával feltöltődve jön vissza, kedvesebb, türelmesebb. De azt azért magyarázd el a párodnak (ha hazajön), h nem szeretnéd, ha legközelebb az utsó pillanatban szólna, mert rosszul esett és nem is volt korrekt dolog, annak ellenére, h Téged akart "kímélni" ezzel. Sok sikert! És nyugi! Ne dőlj be a hormonoknak! ;)
2008. aug. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson ezért elhagyni!!! Azonnal csomagolj ki és hívd fel most ha nincs otthon hogy nagyon szereted és ne haragudjon. Ha jól megvagytok egy ilyen hülyeség miatt nem szabad hogy gond elhagyd! Csupán a hormonok szórakoznak veled, ezt biztos ő is tudja. Ha nem akkor mondd el neki, hogy most ez van és legyen kedves kicsit "tapintatosabb" lenni.

Meg te is.:) Tudom, hogy nehéz, de neki is kell egy kis szabadidő, szórakozás. Főleg ha amúgy mindig együtt mentek mindenhova meg egyébként nem nagyon jár sehova.

Gondolj bele mi lett volna ha korábban szól hogy elmegy.. akkor egy hétig gondolom mindig ezt vágtad volna a fejéhez, nem? Biztos ezt nem akarta. Így jobb, most elmegy, este hazajön és holnap-holnaputánra már túllesztek ezen. Kicsit kiengesztel és te is rájössz hogy túlreagáltad a dolgot és minden megy szépen tovább.:)

Én már csak tudom, nálunk ugyanígy mennek a dolgok, én is 28 hetes vagyok. Volt olyan, hogy túlóráznia kellett, felhívott hogy később jön. Mondom okés, letettem a telefont és teljesen befordultam, addig bőgtem amíg haza nem jött és már olyanokon gondolkodtam hogy biztos nem is szeret meg nem érdeklem meg hasonlók. Szegény mikor hazajött nem tudta mivan, aztán 1-2 óra múlva elmondtam neki és rá fél órára már semmi bajom nem volt.:) Vagy a foci miatt rendszeresen hisztizek, tudom hogy nem kéne de egyszerűen nem tudom magamat kontrollálni. Ezért van mikor elmegyek vele akkor nyugodtabb vagyok hogy látom, de van mikor meg örülök hogy elmegy.:)

Egyszóval túlreagálod a dolgot! Úgyhogy nyugi!;) Amíg nincs otthon takaríts ha van kedved, vagy olvasgass, pihenj, menj el vhova hogy lekösd magad és nagyon fogsz örülni neki mikor hazajön!:)

2008. aug. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pont ugyan így vagyok én is, hetente jár focizni, én is ki szoktam néha bukni, és a túlórák miatt ia. Most kezdek megnyugodni, már nekiálltam takarítani, meg mosni, most legalább kimoshatom a féltve őrzött ruháit, zokniait. Gondolkodtam azon hogy felhívom, mert nekem sem esne jól, ha a fejemhez vágná, hogy elköltözik.
2008. aug. 30. 07:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Na látod minden rendben, csak néha túltengnek a hormonok.:)

Én is nekilátok a házimunkának, mert ő meg dolgozik ma.:(

További szép napot! És sok boldogságot nektek!:)

2008. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! én minden héten egyszer összepakolok. épp tegnap este volt a nagy összekapás. mert ő nem érti meg, hogy vele szeretnék lenni kettesben vasárnap. igaz már 2 hónapja nem töltöttünk el együtt egy napot sem. mindig volt itt valaki vagy ő ment dolgozni. én egész nap tök egyedül vagyok. szintén levezet 300km-t egy nap és én el is hiszem,hogy fáradt estére,de legalább egy r...dt napot töltsön el velem és ő akkor is megy segíteni a barátoknak dolgozni. ez nagyon felbosszantott tegnap és beültem az autóba és elmentem....aztán hazamentem és ő édesdeden aludt! na erre is felkaptam a sz... és mondtam neki, mennyire aggódott, hogy elmentem itthonról....szóval ezeket a gyönyörű hormonokat a terhességünknek köszönhetjük! ráadásul én veszélyeztetett terhes vagyok és feküdnöm kéne. nem pedig csomagolni és elvágtatni otthonról....

fel a fejjel neked is és csak okosan.

Üdv:26.hetes Kismama:)

2008. aug. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!