Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35+4 hetesen szerintetek a...

35+4 hetesen szerintetek a BPD:89,7 FL:65 AQ:80,5 soknak számít? A baba becsült mérete 2400gramm, a doki erre azt mondta óriási.

Figyelt kérdés
Nem tartom mérvadónak ezeket a súlybecsléseket, mert a 30. héten voltam 3 különböző dokinál UH-n 2 nap alatt és az egyik 1200grammot, a másik 1300 körülit, ez pedig, aki most a 2400-at mérte akkor 1500-at mért. Azért a 300gramm különbség szerintem nem olyan kevés. A súlyt pedig feltételezem a mért adatok alapján kalkulálja a gép. Szóval szerintetek akkor miért óriási a baba? Valóban annak számít majdnem 36 hetesen?

2015. máj. 19. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem óriási. CSak a dokid elkezdett gyúrni a császárra. Ezzel kezdik, hogy húúú, nagy a baba, nagy a baba, ha sikeresen mér elég nagyot, akkor akár a szülésindításra is rábeszélhet. Aztán meg jön a többi. Húú, hát ez elhúzódik. Hú, hát nagy a fejátmérő. Jajj, hát nem nyílik a méhszáj, ez sosem lesz meg. Aztán ott találod magad az asztalon.


A gyerekednek semmi baja!

2015. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem nagy, nekem is ennyi volt 35 hetesen, most 37 hetesen pedig 3 kg-ra saccolták. Nekem azt mondták ez normális ès szèpen fejlődik. De ezek a mèrèsek amúgy sem pontosak lehet kevesebb is ès több is.
2015. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A méretei pont jok

[link]


A becslés súlyra meg... Te is tudod milyen pontos :)

2015. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 32. hetesen uh-n volt a becscsült súly 2500 gramm, akkor mondták, hogy elég nagy (nekem úgy mondták, hogy a 32. héttől a terhesség végéig kb. 1-1,5 kg-ot gyarapszik még a baba. Szülés előtt 5 nappal az uh- becsült súly 3400 gramm volt, ehhez képest született 3830 grammal, tehát a végén 40 dkg-ot tévedett az uh a becsült súlynál. Szerintem neked nem nagy egyáltalán a 35+4 hetesen becsült 2400 gramm.
2015. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek 36 hetesen 2600-ra becsülték (nem mondták hogy nagy), majd 4 hét múlva megszületett a 2700 gr-os kislánya. :)
2015. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Komolyan mondom, ha egyezik is a becsült a valódi súlyával, az csak a véletlen műve mert mindenkinek tök más :D A terhesség alatt a kismama súlyán rágódnak, a végén meg a babáén :D A lényeg, hogy mindenki egészséges! Szerintem nem lesz nagy baba és különben is a lényeg, hogy minden rendben legyen vele!
2015. máj. 19. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ez egyáltalán nem nagy baba! A súlyra értem. Én is 35 hetes vagyok, nekem mondta a doki hogy olyan 2500 grammosnak kellene lennie, de az én babám meg csak 2100 gramm és őt pedig nagyon picinek találta, úgyhogy mehettem megint uh-ra pár nap múlva. Úgy látszik, semmi se jó...
2015. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem nagy. Kisfiamnak 31 hetesen mértek 2,5 kg-t, és így kiírt napra született 3915-tel.
2015. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!