Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes babára, és a mamára...

Veszélyes babára, és a mamára nézve, ha a kismama nagy súllyal esik teherbe, és annyival megy szülni?

Figyelt kérdés
100 kg feletti test súlyra gondolok.

2013. dec. 3. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

104 kg-val estem teherbe. Most vagyok a 9.héten és 6 kilot híztam.

Semmi probléma a babával,velem is minden rendben van. 4 éve a lányommal 93mal kezdtem és annyira vizesedtem hogy 30 kilo plusszal mentem szülni. A korházból 101 kiloval jöttem ki. Ő császáros volt de más okok miatt. Tehát nálam minden rendben zajlott eddig

2013. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Első agyok. Nem 9.hanem 29.hétben vagyok. Nem mindegy :) bocsi
2013. dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Igen különbözős bajoknak nagyobb a koskázata. terehsségi cukor, toxemia pl.
2013. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Esélyesebb a terhességi cukorbetegség. Ekkora súlynál már az első vérvételnél kérnek egy cukorterhelést is, mert nagyobb a valószínűsége. Ha az nem oké, akkor diétáznod kell, az meg nagy valószínűséggel rásegít pár kiló mínuszra, ami nem gond persze.

Ezen kívül még esetleg mozgásszervi nehézségek/fájdalmak is lehetnek amikor már nagy a pocak, mert nagyobb súlyt kell cipelned alapból, és ez nehéz lehet a lábaknak, hátnak.

A terhességi toxémiának is nagyobb kockázata lehet, pláne ha egyébként is magasabb volt a vérnyomásod terhesség előtt már.

Ha esetleg császármetszéssel kell szülnöd, akkor nagyobb esélye lehet a varrat szétnyílásának, a zsírosabb pocak miatt.


De ezek a dolgok mind csak esetlegesek, inkább csak esélyek, előre azért nem kéne aggódni ezen. Sok túlsúlyos kismamát láttam már, akiknek nem volt semmi probléma a terhesség alatt, és általában nem is szoktak az átlagosnál többet hízni. Amúgy meg az sem mindegy, hogy 160 vagy 180 centis valaki ezzel a súllyal :)

2013. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó! Lehet is gond, de lehet,hogy nem lesz!

Viszont én biztos,hogy nagyon nem tudnám élvezni így a terhesség végét. Igaz nem 100 kg-val estem teherbe, de sokkal. Jócskán híztam is a terhesség alatt, és nagyon megbántam. Az utolsó két hónapban már mindenért lihegtem,ha két lépcsőfokot kellett mennem, ki voltam.

A következő terhességemet már nem így fogom kezdeni, és remélem nem is hízok ennyit. Szeretném a végégi élvezni!

2013. dec. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én 90 kilóval kezdtem, most vagyok 27 hetes és eddig 2 kilót híztam összesen.

Szerintem ez sok minden függvénye, az én orvosom mindig azt mondja, hogy a vérnyomásomat figyeljem, azt mérem is naponta többször.

Táplálkozásra kell odafigyelni, úgy értem, nem "kettő helyett enni", és én még ebben a hónapban dolgozom, gondolom, az is számít, hogy nem itthon fekszem egész nap.

2013. dec. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó első babámmal minden rendben volt terhesség alatt szülésnél voltak ugyan kisebb komplikációk de nem a súly miatt vele 107 kilóról indultam összesen 15 jött fel és amikor mentünk haza a kórházból 106 kiló voltam, most a 2. terhességemnél 115 el indultam most sajnos 132.5 nél tartok :( szégyenlem de nem tudok mit csinálni pedig ráadásul 160 grammos szénhidrát diétán vagyok, viszont a fiam már most 38 hetes vagyok 4 kiló :( a doki szerint nem lesz gond, természetesnek fog indulni ez a szülésem is és remélem úgy is fogjuk befejezni, szintén probléma nélkül voltam eddig, annyi hogy a derekam fájdogál de az a doki szerint a baba súlyának köszönhető! ja és a cukrom is rendben ez sajnos genetika tipikusan az a fajta vagyok aki ránéz egy csokira és felcsúszik 2 kiló
2013. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2. babámnál 95 kg-val kezdtem, 115-tel mentem szülni.

3. babámnál 113-mal kezdtem és 119-cel mentem szülni.

Egyikükkel sem volt semmi gond a terhesség alatt. Minden értékem jó volt mindig, természetes úton születtek, vizesedés, terhességi cukor és magas vérnyomás nélkül.


Most fogyókúrázom...

2013. dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Azért a genetikára ne fogjuk, ha valaki kórosan elhízott, amit nem eszel meg attól nem hízol.

Azt ajánlom aki nagyon túlsúlyos az fogyjon le terhesség előtt, mindenkinek jobb úgy.

2013. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ahogy olvasom a válaszokat egyre jobban aggódok! Én 26 hetes terhes vagyok, 85 kg-val kezdtem, és már most 98 vagyok! Nem eszek semmivel sem többet mint előtte! Akkor miért hízok ennyit?
2013. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!