Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor vannak a terhességnek...

Mikor vannak a terhességnek leghamarabb tünetei?

Figyelt kérdés

A beágyazódásig, vagy utána vannak-e már tünetek? Olyanok írjanak, akik nagyon korán érezték, hogy valami készül odabent!

Mennyire lehet igaz, hogy valaki már az aktus után nem sokkal érzi? Egy kolléganőm azt állítja, az egyik gyerekével már másnap tudta, hogy sikerült, és úgy felpuffadt, hogy egy nadrágja már nem jött rá.


2015. máj. 19. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Kinek hogy. Beágyazódásig viszont nincs semmi. A beágyazódásnál lehet érezni görcsöket, ki érzi őket, ki nem. Amikor befejeződik elzezdődik termelődni a hcg de eleinte olyan minimális mennyiségben, hogy még egy teszt sem mutatja ki. Több nap (valakinél hetek) mire a szervezet úgy reagál a hormonra, nekem egy hetes kimaradásnál jelentkezett az első tünetem, van aki esküszik rá, hogy nemvárt előtt volt már. Ez nagyon eltérő.
2015. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kolleganőd bemesélte magának, mert biológiai lehetetlenség bármit érezni az aktus másnapján.

Gondolom nagyon terhes akart lenni, ezzel egyidőben valamitől felpuffadt, utólag pedig - tévesen - összekötötte a kettőt. A történetből pedig mostanra kikopott a "másnap babot ettem" részlet :)

2015. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, itt az ellenkezőjét írják:

[link]

Úgy látszik, mégis csak bizonyított, hogy a beágyazódás előtt is lehetnek tünetek.

2015. máj. 19. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
8 hetesen még nem volt semmi tünetem.
2015. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mind2 terhessegemnel mar masnap ereztem - gondolom, a beagyazodas volt. Mensturacio szeru fajdalmaim voltak par oran keresztul. Szemmel lathato jele pedig par nappal azelott volt, amikor meg kellett volna jonnie. Megduzzadtak a mellbimboim. A terhessegi teszt 1 het utan meg nem mutatta ki.
2015. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első terhességemkor semmit sem éreztem, csak hogy kimaradt a mensim.

Második terhességemkor mensi előtt 1,5 héttel jöttek a tünetek: fejfájás, kipattogtam, szúrt a hasam, ingerült lettem és feszült a mellem.

Amúgy második vagy többedik terhességkor az ember már könnyebben érezhet ezt-azt, egyrészt mert jobban figyel és tudja mit kell figyelni, másrészt mert a szervezet már átesett ezen egyszer-valahányszor és így érzékenyebb is lehet. Persze nem törvényszerű.

2015. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!