Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is megnézték cukorterhe...

Másnak is megnézték cukorterhelésnél az szirup megivása előtt a vércukor szintjét?

Figyelt kérdés
És mennyi volt amit cukormérővel néztek, és mennyi lett a laboros érték?
2015. máj. 20. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Itt nálunk nem nézték külön cukormérővel. Levették éhgyomorra, aztán meg kellett inni a löttyöt és rá pár órára meg lett az eredménye.

Első babámnál picit magasabb lett, ezért az utolsó hetekben diétáznom kellett, a második babánál már minden rendben volt az értékekkel.

2015. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja, a szirup megivása után is levették a vért persze és annak az eredménye volt az ami 3-4 órán belül meg lett.
2015. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy meg. Ezért hívják terhelésnek, nem szimpla cukormérésnek.
2015. máj. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem utolsó válaszoló, hogy nem csak éhgyomri vérvétel, utána két óra múlva szintén vérvétel, hanem mikor levették a éhgyomrit, akkor először megnézték sima cukormérővel, hogy az nem e magas, mert akkor meg sem csinálják a vizsgálatot.Csak azért vagyok kíváncsi, hogy mennyi eltérés van a sima cukormérős, és a laboros értékek között:-)
2015. máj. 20. 09:34
 5/14 anonim ***** válasza:

Terhesen nem nézték, de korábban voltam ilyen vizsgálaton, az úgy működött, hogy levették az éhgyomrit, majd megnézték laborban, kb egy óra volt, és csak utána ihattam meg a cukros vizet.

Én terhességi cukros voltam, két hetente jártam próbareggelizős vérvételre, akkor többször mértem magamnak én is, hogy lássam jól működik-e a mérőm, és hogy ne idegeskedjek az eredmény miatt amíg elkészül délutánra. Mindig csak 3-5 tized eltérés volt és mindig felfelé, tehát többet mert a mérőm. De ez függ sok mindentől, pl mennyi vért cseppentesz rá, az első cseppet nem is szabadna hivatalosan, nem mindegy az sem, hogy mekkora fényben csinálod stb.

2015. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet olyat kijelenteni, hogy a vércukormérő készülék és a labor eredmény között mindig x eltérés van és mindig ugyanabba az irányba. A laboros érték pontos. A vércukormérővel mért érték egy picit eltérhet ettől, de van amelyik mérő magasabbat mér egy kicsit, van amelyik alacsonyabbat, sőt ugyanaz a készülék is mérhet egyszer alacsonyabbat, máskor meg magasabbat, mint a labor. Meg az sem mindegy milyen minőségű a készülék.

Nekem egy accuchek készülékem van. Nagyon kicsi szokott lenni az eltérés a laborhoz képest, 2-3 tized. Ez egy nagyon jó készülék, de ha közvetlenül egymás után megmérem a cukrom abban is előfordul 1-2 tized eltérés. Ez belefér a tűréshatárba.

2015. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát jobb helyeken megmérik előtte, hogy biztosan terhelhető e a kismama (vagy bárki)... Én gyakran járok terhelésre, a kézi cukormérő mindig magasabb értéket mutat pár tizeddel, mint amit aztán a labor mér éhominak, és a leleten szerepel. De általában az otthoni cukor mérők is többet mérnek egy picivel, mint amennyi a valós. De az eltérés azért nem jelentős.
2015. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:-)Hát nem tudom milyen mérő volt, azt láttam hogy amit tőlem vénából levettek vért, abból nézett egy fél perc alatt cukrot, azt mondta jó, de kicsit 5 felett volt, és sokallom, mert nekem mindig 5 alatt szokott lenni, a laboros, ilyen sima mérővel még nem néztem.Aztán ittam meg a cukros lötyit.
2015. máj. 20. 09:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha határértéken belül van, akkor jó (6-ig). Nincs olyan, hogy pl. a 4,8 jobb eredmény, mint az 5,4. Az 5 egész valamennyi tökéletes.
2015. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem levették, de nem nézték meg, hanem már itattak is.
2015. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!