Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok. Kirúgha...

6 hetes terhes vagyok. Kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem vagyok jóba a főnökömmel es ha megtudja hogy táppénzre akarok menni kirúghat? Egy éve dolgozom es határozatlan idejü munkaszerződésem van.
2015. máj. 21. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlatilag bárkit bármikor kirúghatnak.
2015. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Határozatlan idejű szerződéssel nem, véd a törvény. A határozott idejű szerződés vagy próbaidő amikor nincs mit tenni.
2015. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúghat ki, védett vagy.
2015. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
védett dolgozó, kedves 1-es válaszoló, csak próbaidő alatt küldhető el.
2015. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem rúghat ki. De még várj a bejelentéssel szerintem. Ne adj isten bármi van akkor visszamondani az egészet akkor már két lábbal rúghat ki
2015. máj. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 8 hetes voltam,amikor a próbaidőm végén "rúgtak ki". Alapból nem küldtek volna el,de egy panzióban dolgoztam,ahol éppen próbálgatták bevezetni az étel kiszállítást,de nem volt valami nagy forgalom így nem érte meg nekik az autót fenntartani meg engem is fizetni. Gyakorlatilag már nem vagy próbaidőn így bármikor elmehetsz táppénzre akár a szülésig is,nekem ezt mondta a dokim. Kirúgni ugyan kirúghat,de azzal számolnia kell,hogy ebben az esetben fel is jelentheted a munkaügyi központnál (ha jól tudom ott kell) és meg is nyernéd az ügyet.
2015. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Kedves válaszolótársak! Ezek szerint ti mind olyan munkahelyen dolgoztok, ahol az idevonatkozó jogszabályokat maradéktalanul betartják. Sajnos nem ez az általános. Ezért szerepel válaszomban a "gyakorlatilag" szó.
2015. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,igen sajnos egyébként ez a tapasztalat, és nagyon kevesen tartják be a szabályokat vagy ha be is tartják,akkor ügyesen csavarnak rajta és máris a munkavállaló van a rosszabbik végén a dolognak. Ebben igazad van,csak sokan szerintem másképp értelmezték ezt a rövid választ.
2015. máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es, én igen.

2-es voltam.

2015. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy terhes nő kirúgását még egy kevésbé korrekt munkáltató sem szokta megkockáztatni, inkább lenyeli a békát.
2015. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!