Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan és mikor kell elmondani...

Hogyan és mikor kell elmondani a főnöknek, hogy terhes az ember? Kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Még egy éve sem vagyok a cégnél és teljesen pályakezdőként vettek fel. Nem mondták ki, de utaltak rá, hogy jó lenne, ha legalább 6 évig nem esnék teherbe. Hát mégis megtörtént. A babát mindenképp megtartjuk, de félek, hogy a munkahelyemnek lőttek, ha meg tudják, hogy terhes vagyok. Pedig nem szeretnék itthon lenni három évet a babával, amint lehet, visszamennék dolgozni, és a férjem maradna itthon a kicsivel (ebben már korábban megegyeztünk). A bejelentéskor felvessem, hogy minél előbb (már fél év után) visszamennék dolgozni, vagy erre még ne térjek ki, hagyjam, hogy feldolgozzák az egészet?
2013. febr. 7. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha határozatlan a szerződésed akkor védettséget élvezel akkor nem rúghatnak ki. De ha próbaidős vagy akkor igen. Jobb írásban megtenni a nem jó a főnököddel a kapcsolatod. De jelezd feléje hogy mihamarabb vissza akarsz menni melózni.
2013. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Határozatlan a munkaszerződésem és már több mint fél éve letelt a próbaidőm is. Nem mondanám rossznak a viszonyomat a főnökeimmel, de tudom, hogy most luxus a cégnek, ha kiesik egy begyakorlott munkatárs a sorból, és ezen fel fogják húzni magukat. :-(
2013. febr. 7. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek van igaza, de kiegészíteném, hogy a védettséged csak attól a pillanattól él, amikor már be van jelentve.
2013. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én megvárnám azt a kritikus 12 hetet.Reméljük minden rendben lesz de ez olyan biztonsági idő hogy tényleg rendesen beágyazódjon stb.Én mind a 3 terhességemnél 12 hét után mondtam el a szülőknek is és a főnöknek is.És végig tudsz dolgozni,max fél év esik ki.
2013. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, én úgy oldanám meg, hogy tanú füle hallatára közölném a 12. hét után, hogy terhes vagyok. (Én pl. aláírattam a felettesemmel egy nyilatkozatot, hogy bejelentettem és a cég nevében kijelenti, hogy tudomásul vette.) Javaslom neked ezt a megoldást, nehogy utólag letagadják. A baba miatt viszont nem rúghatnak ki (ha csak nem akarnak egy munkaügyi pert a nyakukba), de ha a főnököd a hátad mögött megtudja bárkitől, kirúghat simán, bármilyen koholt indokkal, és nem mondhatod, hogy babát vársz. Egyébként mondhatod, hogy fél év után visszamennél, ez már részletkérdés, hogy megfelel-e nekik.
2013. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem határozatlan idős szerződéssel vettek fel és az interjún utaltak rá, hogy még 3-4 évig ne essek teherbe. Erre állapotos lettem, amikor még csak 1 hónapja dolgoztam a cégnél, ezért a próba idő után 1 héttel bejelentettem, hogy terhes vagyok. Ahhoz képest jól fogadták, de azért én a bejelentést a mobilommal felvettem (hangot) és a nődokitól az igazolást is letettem az asztalára.

Én mondjuk ide amúgy sem mennék vissza, de arra vigyázz, illetve tudjál róla, hogy a gyerek fél éves kora után csak rész munkaidőben mehetsz vissza (napi 4 órában) és akkor már kirúghatnak rá 2 hónapra. Szóval ha visszamész, akkor nem fogsz a gyerek 2 éves koráig védettséget élvezni!

2013. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!