Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cukorvizsgálat mennyire...

A cukorvizsgálat mennyire szörnyű? Kinek milyen élmény volt?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy rosszul voltak stb..

Tényleg annyira rémes? Mi a menete?


2015. máj. 22. 10:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

én mondjuk alapból nem voltam hányingeres típus, talán pár alkalommal ha volt hányingerem az elején, de nem hánytam.

a cukorterhelés előtt jó 10 órával már nem ittam semmit, hogy baromi szomjas legyek mire odamegyek..vittem citromlevet is, hogy bele teszem de arra már nem volt idő (a menete, hogy kiváltod a patikában a cukrot, - - - nálunk előző este bele kellett keverni langyos vízbe, és másnak magunkkal vinni de erre kérdez rá - és akkor odamész, leveszik a vért, megiszod a lötyit, hazamész és két óra múlva megint leveszik, ha jól emlékszem így volt. Nem mindenkit engednek haza, nálunk kisvárosban 10 perc alatt hazasétálsz, így megengedték). szóval én baromi szomjasan felhajtottam még jól is esett :)

2015. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira vészes, mint amilyennek beállítják.

Nálam nem volt semmi gond, csak nagyon éhes voltam :D 3x csináltam végig.

Fél 8-ra volt időpontom, megittam azt a löttyöt, vért vettek. Aztán 1 óra múlva újra. Aztán megint 1 óra mulva. Aztán ettem :D

2015. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem volt rémes, sőt. Nálunk lehet teába is tenni, pici citromlével, szóval maga a lötyi nekem kifejezetten ízlett. A cukor pont jót tett, hogy ne legyek iszonyatosan éhes. A világon semmit nem éreztem, közel lakok a rendelőhöz így abban a 2 órában hazasétáltam, megnéztem egy részt a Dexterből, visszasétáltam, lecsapoltak ismét gond nélkül. Persze utána az első út egy pékségbe vezetett, mert már majd éhen haltam. :)
2015. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
én mire odaértem (7.15)annyira éhes,szomjas voltam hogy a citromlevet amit vittem bele se raktam,mert alig vártam hogy igyak valamit. Nem volt borzasztó az ize, két óra múlva végeztem. Hazafele viszont rosszul lettem mert olyan éhes voltam már hogy kettőig nem láttam xD mindig 7óra körül reggelizek és ugye ez akkor kimaradt. De a következő cukorterhelésre viszek kajàt hogy mielőtt elindulok haza valamit tudjak rágcsálni xD
2015. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
Sztem semmi szörnyű nincs benne. Amúgy meg inni lehet előtte. Ha nem iszol sokkal nehezebben jön le a vér. Kaját meg vinni kell h utána rögtön egyél... nem hazáig éhezni... így persze h rosszul van az ember.
2015. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 klopusz ***** válasza:
71%

Nálam anno egészen laza volt. Löttyivás helyett a dokim úgy rendelkezett, hogy az első vérvétel után egyek meg egy zsemlét és igyak egy deci tejet. Utána egy órával vettek vért másodszorra.

Ennek köszönhetően sem éhes nem voltam, sem pedig a cukros lét nem kellett meginnom.

2015. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkora löket volt a cukor, h majdnem elájultam. Nagyon rosszul voltam utána. Alacsonyabb a vércukorszintem.
2015. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél semmi baj nem volt, sőt jól is esett hogy került valami a gyomromba, mivel citromot is tettünk bele, nem volt olyan vészesen édes. Utána a cukor-érték is jó lett.

Második terhességemnél is tettünk bele citromot, de ott majd' elájultam, amíg letelt a 2 óra várakozási idő. Borzalmas volt. Próbáltam teljesen mozdulatlanul ülni és mélyeket lélegezni, hogy ne hányjak ki mindent. A cukor-érték 8,1 lett ezek után. :/ Éreztem, hogy valami nem oké, és nem is lett az. 150-es diéta. :/


Amúgy nálunk úgy zajlott, hogy reggel 7-re oda kellett menni, vért vettek. Akkor megnézték az éhgyomri értéket, ha rendben volt, akkor meg kellett inni a cukros lötyit. Aztán 2 óra várakozás, majd újra vérvétel.

2015. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
en bementem reggel 6ra a laborba 6.30kor levettek az elso vert megittam a cukros lotyit ami 2 dl vizzel lett higitva en meg belenyomtam egy egesz citromot... na az nem hogy edes volt hanem olyan savanyu hogy erdekes fejet vagtam mikor megereztem az izet :D utana 6.30tol 8.30ig kuzdottem a savval amit a tomeny citrom okozott es levettek a 2. vert.. kibirhato volt. sokan tul dramatizaljak ezt az egeszet.. en is felve mentem.. aztan rohogve jottem haza...
2015. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer is voltam, abszolút kibírható pedig ha valaki nem édesszájú az én vagyok. Citromot azért mindenképpen vigyél, én egy egészet belecsavartam hogy ne érezzem a tömény cukorízt, nem voltam rosszul tőle.
2015. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!