Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálat...

Terheléses cukorvizsgálat hányszor lehet terhesen? Mennyire megterhelő, ha voltam a 12. héten és kb a 20-21. héten is, nem lehet baj belőle? Volt aki többször is volt, nem csak egyszer?

Figyelt kérdés
12 hetesen elküldött a háziorvos az első laborral együtt, tökéletes lett az eredménye, 15 hetesen a védőnőnél is jó volt a vizeletem, de most 17 hetesen azonban glükóz volt benne. A védőnő azt mondta jövő héten megnézi, de ha akkor is lesz benne cukor el kell mennem újra terheléses vizsgálatra.
2015. márc. 6. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem jó a szervezetnek (a nem terhesnek se) a túl sűrű terhelés.
2015. márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A masodik orvosom mar attol is ingatta a fejet, hogy 2x is megcsinaltak az elozo helyen, ahol egyebkent terhessegi diabetesszel foglalkoztak-szakszerutlenul.

A haziorvosod elkovette azt a hibat, hogy tul koran kuldott el, a 24-26. heten kell elvegezni, mert ha erintett vagy, addigra biztosan elojon.

Belehalni nem fogsz, nekem is ketto volt, de nem tesz jot, az biztos. Raadasul a szules utan 6 hettel ismet meg kell csinaltatni.

Egyebkent nem terheseknek is evi kettot javasolnak maximum.

2015. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első terhességnél, ha nincsen cukros a családban, akkor a 26. héten kell nézni, ha volt cukros a családban, akkor a mostani protokoll szerint a 13. héten, ha ez negatív, akkor a 26. héten és esetleg a 33. héten. Ha az előző terhességednél cukros voltál, akkor a következőnél már a 13. héten meg kell nézni. Nincsen káros hatása a terhelésnek, mert ez csak egy kiugró alkalom, a magas cukor, ami rejtett, meg folyamatos.
2015. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos nem tesz jót de kevésbé rossz mint a hetekig tartó kezeletlen diabétesz.
2015. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az előző terhességemnél is magas volt a cukorm, akkor a 26. héten volt. ezért most a másodiknál, kb. 13-14 héten volt a terhelés, ami 7,8 lett szóva újra diétázok.

Két hét diéta után volt un. cukorprofil vizsgálat (étkezéesk után 1 órával)

nekem azt mondták ha most nem lett volna magas akkor a 24. héten néztek volna újra terhelést. Mivel magas lett, természetesen nem néznek újra

2015. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!