Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7.1 lett a terheléses cukorviz...

7.1 lett a terheléses cukorvizsgálat eredménye, ez milyen érték?

Figyelt kérdés
4.6 az éhgyomri.Mindenhol a 7.8-as határt olvasom, de sok helyen már ilyen értékkel diabetológiára küldik a kismamát.Most akkor mi az igazság.A dokimmal csak jövő héten tudok erről beszélni.
2015. máj. 22. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz. Emiatt nem fognak aggódni, szerintem.
2015. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 7.2 lett, a védőnő diabetikushoz küldött, a nődoki szerint teljesen normális. Nem diétáztam semmit és gond nélkül végigvittem a terhességem.
2015. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi lett. Azt monda a háziorvos, hogy ne egyek meg egyszerre egy fél tortát, de amúgy semmit nem csinálna vele. A nőgyógyászom is azt mondta, 6x egyek egy nap, egyenletesebb a cukrom akkor. Esetleg néha méressem/ mérjem. Ő is ésszerű diétát mondott ( fél tortát ne, túl sok cukrot ne).

Ezekkel szemben a védőnő azt mondta, hogy ő diétáztatna, mérjem a cukrom, de diabétesz rendelésen nem foglalkoznának velem.

Úgyhogy én betartom amit a dokik mondtak ( bár eddig se ettem sok édeset), és néha méretem ( heti egyszer kaja utàn).

2015. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnő pont azt mondta hogy ez még jó, 7.8 felett kell tovább vizsgálódni.Nyilván odafigyelek az étkezésre, eddig sem ettem túl édesen, sőt mellőzöm a fehér kenyeret, csokit stb...de azért még nem diétázok.Remélem a doki nem sokallja majd.Meg nem akar befektetni esetleg.
2015. máj. 22. 13:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg ha ilyen cikkeket olvasok, orvosi, stb, akkor mindenhol azt írják hogy 7.8 alatt nincs terhességi diabétesz, nem szabadna a kismamákat ez érték alatt betegnek nyilvánítani.Mégis sok helyen olvasom ezt hogy ilyenkor már kórosnak tekintik.Na de akkor még jobban odafigyelek inkább.
2015. máj. 22. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő annyit mondott, hogy mostantól vigyázzak (mint a többiek: fél tortát ne), de a doki csak legyintett rá. Úgyhogy szerintem nem kell aggódnod...

Bár egy debreceni barátnőmet a fogadott dokija 6,9-es eredménnyel 200 gramm CH-os diétára fogott.

2015. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, csak olyan nagy a szórás, akkor miért nem viszik lejjebb eleve az értéket.Ha 7.8 a határ ,akkor jóval alatt mit rémisztgetnek.Na, de mondjuk egy kis diéta sosem árt:-)
2015. máj. 23. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!