Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szoptatás alatt esett...

Aki szoptatás alatt esett teherbe, annak mikor apadt el a teje (ha elapadt egyáltalán)? És a szülés után hamarabb beindult-e, mint az előző szülésnél?

Figyelt kérdés

Két éves múlt a lányom, és még volt napi 150-200 ml tejem, amikor terhes lettem a testvérével. Persze az orvos az első terhesgondozáson rám parancsolt, hogy azonnal apasszam el. Holnap után leszek 14 hetes, és csaknem teljesen elapadt már (napi szűk fél deci van csak, és egyre csökken a mennyiség).

Érdekelne, hogyha megszületik a baba, vajon hamarabb beindul-e a tej mint az első szülésemnél (ami sajnos végül sürgősségi császár lett, így csak a 4. napon lett tejem). Aki az enyémhez hasonló helyzetben volt, mit tapasztalt? Vajon "emlékszik" a szervezet a korábbi, éveken át tartó szoptatásra?


2015. máj. 23. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
23 hónapig szoptattam a nagyobbik lányom,nagy nehézségek árán sikerült csak elkezdenem vele a szoptatást, 6 hétig csak a tejem fejtem, sokáig sebesedett a mellbimbóm, sokat küzdöttünk, 18 hetes terhes voltam, mikor elválasztottam, a második lányommal ment minden, mint a karikacsapás. Első pillanattól tudtam szoptatni, tejem is nagyon hamar lett. Emlékszik a szervezet valahol azt olvastam, ha 3 éven belül érkezik a kistesó.
2015. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt második gyermekem, mikor terhes lettem a testvérével. Még 3 hónapig szoptattam, babám 11 hónapos korában választotta el magát. Azt mondják, második szülésnél általában egy nappal hamarabb indul be a tej, mint az elsőnél.
2015. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, írjon még, akinek van tapasztalata.
2015. máj. 24. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!