Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van esetleg köztetek inzulinos...

Van esetleg köztetek inzulinos kismama? Szúrom magam napi 4x de így is van, hogy 12-es a cukrom, orvos csak két hét múlva lesz elérhető, tudna segíteni valaki? % hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ezzel jelentkeznék azért első körben a háziorvosnál, majd őszintén remélném, hogy valahol beállítják...


Én "csak" gyógyszert szedtem a cukromra, meg most terhességi cukorbeteg lettem, de ez így nem hangzik jól. Pláne nem inzulin mellett.

2015. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bár én más szültem, de a második terhességem 32. hetében derült ki, hogy gdm-es lettem. Nekem is napi 4X kellett szúrni, főétkezések előtt, és lefekvés előtt.

Én is heti 1X találkoztam a diabos orvossal, de telefonon kellett az elején referálnom, mivel az első hét az inzulin beállításáról szólt.

Először is fontos, hogy az inzulin beadása és az étkezés között kb 20-30 percnek el kell telnie. Én ezt először nem tudtam, szúrtam, ettem, jó, hogy az evés utáni méréskor még az egekben volt a cukrom)

A diétát szigorúan tartani kell, annyi ch, amennyit előírtak, és amikor gyorsat, akkor gyorsat, amikor lassút, akkor lassút kell enni. (nekem 160g volt).

Telefonon bediktáltam az értékeket, és ő a szerint emeltette az inzulint 2 egységenként. A végén már csak annyit mondott, emeljem, amíg be nem áll a közel normál vércukor. 4-6 egységekkel kezdtem, a végén 16 egység lett (az éjszakai 20).

Bocs, most látom, hogy 2 hét! Nincs helyettese, aki tudna segíteni? Szerintem próbálj mindenképpen orvossal beszélni.

2015. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kettő van a környékemen,mindkettő nyaral. Nekem rapid van,rögtön lehet vele enni. No-ban élek,itt úgy van,hogy minden kaja előtt mérni és a szinttől függően egy táblázatból kinézve az egységet beadni,Pl ha 12 akkor 30 egységet. a bajom az h ha így ingadozik,hogy egyszer 12 utána lenyomom 6 ig utána megint magas,az árt a babának,ennél még az is jobb hogyha mindig magas.
2015. máj. 26. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is Németben vagyok. Itt elvileg úgy van, hogy minden orvosnak nyaralás alatt kell hogy legyen egy helyettese. Amikor felhívod a rendelőt, nem mondja be egy autómata, hogy kihez fordulhatsz?

Vagy legrosszabb esetben este menj be a sűrgősségire, terheseket kérdés nélkül fogadják, tegnap én is bementem, nagyon rendesek voltak és ugyan olyan lelkiismeretesen megvizsgáltak, mint a saját orvosom.

2015. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jubilee ***** válasza:
Szia, 3. GDM-es terhességem a mostani. Én a 12. hét óta 3x inzulinozok egy nap, Insuman Rapid inzulinnal. Nekem evés előtt 20 perccel kell megszúrjam a hasam. Jelenleg 28 hetes terhes vagyok. Reggel 48 egység inzulint adok, ha 5x egymás után magas az érték (7 feletti), akkor nekem 2 egységgel emelnem kell. Fél 1-kor 8 egység, negyed 7-kor 18 egység inzulint adok. Nekem nem kell evés előtt cukrot mérnem, csak evés után 1 órával. Reggel 15g CH-t ehetek a 48 egység inzulin mellett, így délelőtt másfél-2 óránként ennem kell 15g Ch-t.
2015. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy Németországban vagy, de ha tudsz telefonálni, én a győri kórház diabetológia osztályán többször is kaptam telefonon tanácsot, segítséget. Inkább próbáld meg, mint hogy két hétig orvos nélkül maradj. (Én az inzulin óta 2 hetente járok a diabetológus orvoshoz, furcsa, hogy így magadra hagytak.) Kitartás, remélem hamar megoldódik!
2015. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jubilee ***** válasza:
Én is Győrben járok diabetológiára 2 hetente.
2015. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!