Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért reagálnak különbözőképpe...

Miért reagálnak különbözőképpen az emberek, amikor meglátnak egy kismamát?

Figyelt kérdés

Az utcán, rendelőben, boltban...számos ember arcán látni, hogy nem feltétlen örül a látványnak.


Amikor én meglátok bárhol egy kismamát, mindig megmosolyogtat, hiszen olyan aranyos látvány egy gömbölyödő pocak, amiben tudod, hogy bab fejlődik.



2015. ápr. 30. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
én nem vettem ilyet észre :s
2015. ápr. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Én mikor várandós voltam,akkor én azt vettem észre,hogy mindenki mosolygott,aranyosak voltak az emberek,ha mondhatok ilyet, volt,hogy egy kismama jött velem szembe és egymásra mosolyogtunk:) Tehát összességében nekem pozitívan maradt ez így meg:) Nem vettem észre,hogy bárki is úgy mond lenézett volna. Sőt talán 1 ember kivételével mindenki segítőkész volt..
2015. ápr. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Én sem vettem észre ilyet, egyik terhességem alatt sem.
2015. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom azért, mert az aranyos, gömbölyödő pocakjára hivatkozva, amiben egy bab fejlődik, rendszerint bevágódnak az ember elé. Utcán, rendelőben, boltban.. számos ember ettől nem boldog, lévén az ő élete nem állt meg, ugyanúgy dolga van, a "bab" meg nem az övé, ezért nem kíván részt venni a kismama élétében, még annyira sem, hogy maga elé engedi.
2015. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tapasztaltam ilyet, soha nem voltak annyira kedvesek velem az emberek, mint mikor terhes voltam.
2015. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Èn pl kívánom mindet :D /F
2015. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Én sem nagyon vettem ilyet észre, inkább mindenki nagyon kedves volt, érdeklődtek, kérdezgettek, mosolyogtak.

De mondjuk a 4-es válaszoló a példája, hogy vannak olyan emberek akik előítéletesek a kismamákkal szemben, pedig azért a többségnek nem célja más elé furakodni a pocakjára hivatkozva... biztos van olyan is, de csekély százalékban.

2015. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem vettem észre ilyesmit, bár rajtam csak a végén látszott az állapotom a téli kabátban. Segítőkészek nem voltak az emberek, de nem is vártam és szerencsére soha nem is volt szükségem rá. De miért is kéne másnak örülnie, ha én babát várok? A fancsali arcokat abban a föld felett egy méterrel lebegő szárnyaló helyzetben én észre sem vettem volna, ha lettek volna is, ha mégis, akkor sem kapcsoltam volna össze más fancsali képét az én pocakommal.


Én egyébként azt sem tapasztaltam, hogy a kismamák más elé akarnának furakodni a pocakjukra hivatkozva, még meg szoktak inkább lepődni, amikor magam elé engedem őket.

2015. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kicsit túlképzeled a dolgokat, mert a legtöbb embert pont nem érdekli valaki terhes-e vagy se, és nem is néz se csúnyán se szépen vad idegen emberekre. Legalább is elég hihetetlen elképzelni hogy bemész egy boltba és mindenki csúnyán néz rád. :)
2015. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de ez olyan, mintha azt kérdezném: Miért van az, hogy van, aki szereti a spenótot, és van, aki nem?

Bár az én pocakom csak mostanság kezdett el látszódni, sokan megnéznek a munkahelyemen, és vagy mosolyognak, vagy közömbösek. Nem kötelező velem örülni, ám jól esik, ha mégis...

2015. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!