Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a baj a hízással? Ha a...

Mi a baj a hízással? Ha a terhes kismama a kelleténél többet hízik, akkor az miért olyan nagy baj?

Figyelt kérdés

Én nagyjából ugyanannyit és ugyanúgy eszem, mint a terhesség előtt. Kevesebb cukrot és csokit, de nem diétás ételeket eszem, és ha megkívánok valamit azt meg is eszem.

Ezáltal sajnos hízok, 4 hónapos babás vagyok és kb 6 kilót híztam.

Hízékony is vagyok, és az első trim-ben nem volt hányás így nem is fogytam. Most a hízás miatt tényleg annyira rémesen kellene éreznem magam?


2015. máj. 20. 20:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Utána fogod rémesen érezni magad, vagy ha 5 kilós gyereket kell megszülnöd. Mozogj eleget és inkább figyelj arra, hogy mit eszel
2015. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

Engem is meglepett, amikor a dokim közölte már a terhességem elején, hogy nem vállalja el a szülést, ha sokat hízok. Én meg csak néztem, mert pl. sógornőm 22 kilót hízott úgy, hogy alig evett, viszont iszonyatosan vizesedett (babája 2650 grammal született!). Tehát a doki büntetné a vizesedést is?

Na mindegy. Végül én nem híztam sokat, de sokaktól hallom, hogy hiába nem zabálnak, mégis híznak és híznak...

Szerintem sem amúgy a hízás a gond, hanem az, hogy azt mi váltja ki. Ha valóban a túl sok evés, akkor gáz lehet. De amúgy, teljesen egyedi, hogy ki mennyit szed fel, és sokszor a genetika is közbeszól, nem csak az ételek!

2015. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
Mert veszélyes. A magas vérnyomástól elkezdve nagyon problémás lehet a terhesség. Az ideális hízás 10 kilónál megáll. A 4. hónapig híztál 6 kilót, hát az elég sok, mert még csak most jön fel inkább a több. Gondolom nem szeretnél te sem szülés után 25 kiló felesleget azonkívűl, hogy akár a babának is árthatsz ezzel.
2015. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Ditta323 ***** válasza:
67%

25 kilót szedtem fel és 1 deka víz nem volt rajtam. Nagyon örültem mikor ettem pár falatot és már az meglátszott rajtam... Hiába figyeltem mit eszek, nem ettem többet, mint előtte (nálam a cigi letéte lehetett a hízás egyik oka, nem tudom).

Volt védőnőm kattogott rajta, dokim szerencsére nem:)

És a lányom sem lett még 4 kiló sem.

2015. máj. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem kicsit tl van lihegve ez a hízés téma. Anyukám 25 kilót hízott midnkettőnkkel, semmi gond nem volt a terhességével, kb 2-3 óra alatt, könnyen, természetes úton megszült mindkettőnket, aztán le is adta egész könnyen a felesleget. Manapság ha 10 kilónál többet hízik egy kismama már részigetik, pedig szerintem sokkal többet árt ez a stresszeltetés, mint a túlsúly. Nyilván, ha egy nő 80 kilóról indul, akkor nem jó ha h1zik 40 kilót, de szerintem normál testalkatú nőnél 20-25 kiló nem gond.
2015. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

30 kilót híztam,úgy hogy durván visszafogtam magam és állandóan éhes voltam. A gyerek átlagos, teljesen egészséges, 3 kilós lett. Első fél évben lejött saját magától 22 kiló, semmit nem tettem érte, csak szoptattam.

Utólag derült ki, hogy a méhlepényemmel volt valami gond, lehet nem hízott volna normálra a gyerek, ha nincs ennyi feleslegem.

5 kiló van még rajtam, na azzal vért izzadok, az lett igazi háj a 30-ból.

2015. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Terhességi cukor esélyét növeli.

Ezen kívül a plusz súlyt lehet, hogy még nem érzed annyira vészesnek, de ahogy a babód nő és még hízol lehet, eljön az idő, hogy alig bírsz majd pár lépést tenni és fájni fog a talpad meg mindened. Ha emiatt nem mozogsz az újabb hízáshoz vezet.

2015. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Azért az sem mellékes, hogy mennyi kilóról indul az ember...

én 43 voltam mikor terhes lettem. Szinte lecsesztek ha nem híztam. 56 kiló voltam szüléskor.

nem zabaltam, csak normálisan ettem.

Egészségesen, sokszor egy nap.

Szerintem a 12 kg körüli hízás optimális.


De tényleg ártalmas lehet. Nem azért mondják, mert nincs jobb dolguk

2015. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%
Kétféle szemlélet van. Az egyik szerint az a fontos, hogy a nagy átlagnak jó legyen, nem baj, ha van 1-2 olyan, akivel gond van, majd kezdünk vele (vagy ő magával) valamit. A másik szerint mindenkinek egészségesnek kell maradnia, mindenkiért megtesszük a lehető legtöbbet (persze ő is magáért). Általában ez utóbbit nevezik túllihegésnek néhányan. Hogy melyik a jobb mindenki döntse el az után, ha volt már komolyabban beteg valaha is.
2015. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Azt elfelejtettem írni, hogy az elmúlt 3 hónapban itthon kellett lennem, és a nap nagy részében feküdni kellett.

Sajnos én is úgy vagyok vele, hogy ha visszafogom magam, akkor meg állandóan éhes vagyok. Pl fánkot kívántam meg, de úgy hogy rendesen szenvedtem érte. Muszály volt ennem, azután lettem csak jobban.

Most visszamegyek dolgozni, napi 3 km gyaloglás stb. Talán megáll a hízás így egy kicsit.

A genetika is beleszólhat, mert az összes nőrokonom huszonkilókat hízott anno.

2015. máj. 20. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!