Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Peteérés után két nappal...

Peteérés után két nappal voltunk együtt. Ugye ettől még lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. :)
2010. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, nem. A peteérés után a pete 24 óráig termékenyíthető meg, de van akinél pl. csak 6 órán belül...

A hímivarsejteknek is idő kell, hogy felérjenek. Ezért megelőzni kell a peteérést, vagy épp akkor együtt lenni, nem pedig utána.

2010. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem. A pete max 24 óráig életképes, utána már szétesik, elhal, nem megtermékenyíthető. ha csak két nappal utáéna voltatok együtt, akkor lekéstétek.
2010. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 26. 17:58
 5/10 anonim ***** válasza:
az attól függ hogy melyik peteérési nap volt mert hogy egy nőnek 2 nap van peteérése de a férfi é 72 órát él.ezért ha a 12 napon csináltad vagy akár a 14. lehetsz terhes!ha nem szeretnél akkor javaslom a 12- a17. napig ne szeretkezzetek vagy csakis óvszerrel
2010. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De szeretnék! Köszi a választ!
2010. febr. 26. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:

na akkor kezdjünk bele a pontosításba.


A peteérés a menszesz első napján kezdődik, kb 2 hétig tart, és a tüszőrepedéssel fejeződik be. Egészen addig csak érik és érik a pete a tüszőben, a tüsző pedig nő, amíg el nem éri a kb cseresznye nagyságot. Akkor robbanásszerűen megreped, és kiszabadul belőle az érett pete.


Ez a tüszőrepedés napja. (Latinul ovuláció.)


Innentől kezdve a pete órái meg vannak számlálva. Maximum 24 óráig életképes és megtermékenyíthető, de nagyon gyorsan öregszik. Van, amelyik csak 6 óráig él. Ha egyszer elhalt, onnantól kezdve kész, vége, abból mér nem lehet baba soha az életben. Abból már menszesz lesz két hét múlva.


Ha leszoknánk végre arról, hogy a tüszőrepedésre azt mondjuk: peteérés, akkor elkerülhetőek lennének ezek a félreértések.


Nem tudom, mit értett a kérdező azon, hogy peteérése volt, és az után két nappal szeretkeztek. De ha a tüszőrepedést, akkor bizony elkéstek.

2010. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor felteszem a kérdést újra,helyesen! Lehetséges-e,hogy tüszőrepedés után két nappal teherbe essek?
2010. febr. 26. 18:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Viszont van egy barátnőm aki a menstruáció előtt 5 nappal esett teherbe,pedig mindig extra pontos,28 napos ciklusai voltak! Akkor ez hogyan történhetett meg! Később lett volna tüszőrepedése? Vagy ha a ciklus pontos akkor a tüszőrepedés mindig egy időben van? Meg akkor miért mondják az orvosok,hogy tüszőrepedés környékén két naponta ajánlott az együttlét!
2010. febr. 26. 19:03
 10/10 bevianya válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos peteérés nincs két napig, ahogy az előttem szóló is okosn megmondta, egy nap van, általában hajnalban, a pozitív ovu teszt utáni első negatív napon.


Az, hogy valakinek szabályos 28 napos ciklus van, még lehet menzi előtt vagy után pé-je.

Nekem az utolsó 3 hónapban folyamat tolódik a pé-m, 11, 12, most pedig 13. napon volt.


Ezért kell követni valamilyen módszerrel.

2015. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!