Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jogosan akadtam...

Szerintetek jogosan akadtam ki? mit gondoltok, nekem, vagy a páromnak van igaza?

Figyelt kérdés
32hetes kismama vagyok, és feküdnöm kell,mert egy hete kinyílt a méhszájam, és voltam a kórházba visszatartáson, utána itthon kell feküdnöm. Van egy 6éves lányunk, szerencsére szüleim most be tudnak segíteni, mikor párom dolgozik. Erre ma bejelenti, hogy vasárnapra meghívták a munkatársai grillezni, úgyhogy nem lesz itthon, de előtte bejelentette, hogy megbeszélték a csapattal, hogy nem mennek el a céges buliba, amit rendezett nekik a cég, hanem jövőhét utáni hétvégén elmennek 3napra visegrádra. Én ezen.kiakadtam, ő meg felkapta a vizet,hogy ő csak arra jó,hogy robotoljon,ennyi igen is jár neki. Szerintetek kinek van igaza? Joggal várnám el,hogy most, hogy a pici miatt feküdnöm kell,mellettünk maradjon, nem szórakozni járjon el?persze kihasználja, hogy szüleim segítenek. Eddig nem csinálta ezt.nem tudom mi baja.
2015. máj. 29. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem inkább te vagy az aki sokkal érzékenyebb mint kéne lennie.
2015. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ennyi belefer, ha a szuleid ugyis tudnak segiteni.

Ha jo ertem nem a segitseget hianyolod, hanem bant, hogy ö el tud menni grillezni, meg ceges bulira, amig te otthon fekszel.

Biztos en sem örulnek neki teljes szivböl, de szerintem ezen ne balhezzatok.

2015. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen helyzetben én is jobban szeretném, hogy mellettem legyen a párom, ettől függetlenül mosolyogva támogatnám, hogy menjen el, ha a nagyszülők be tudnak segíteni. Hogy ezt kihasználja? Úgy gondolom, jól teszi. Ha megszületik a picitek, feltételezem, hogy ő is kiveszi majd a részét a teendőkből, ha nem a pici körül, akkor a naggyal lesz addig, amíg Te a kicsivel. Lezsnek sírós éjszakák, amikor nem tud aludni, stb.


Persze, mindez az anyukra fokozottan igaz, ezt tudjuk, de a fériakban nincs meg az az elemi hajtóösztön, ami bennünk, hogy akkor is bírjuk, amikor már azt hittük, hogy ennél többet nem lehet....:)


Ne godnold, hogy nem a Te pártodon vagyok, csak szerintem kb. értem a párod gondolatmenetét is. Úgy hiszem, ha még utoljára lazítani akart kicsit a pici érkezése előtt, a legjobb időpontra időzített, sokkal jobb most, amikor tényleg van nagyszülői segítség, mint két hónap múlva. ha időnként ki tudja engedni a gőzt, szívesebben és hatékonyabban tud veled együttműködni majd.Egyszer majd eljön a Te időd (és az enyém és még sokunké:) is:)

2015. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Én nem hisztiznék ezen. Főleg ha eddig rendesen kivette a részét. 6 éves nem kell már annyira babusgatni, szépen el tud lenni. Gondolom hétvége az a 3 nap is akkor sem kell sehova cipelni a 6 évest vagyis te tudsz feküdniő meg szépen játszani. Azért sztem ennyire nem kéne megfogni most még vagy 8 hétig ne mehetne sehova? Még ha egy 2 évessel lennél otthon megérteném h annyira kell a segítsék de egy 6 éves már nagyon ügyes. Rendeltek kaját azt főznöd sem kell. Akkor háborodnék fel ha eddig semmit sem csinált volna meg munka után...
2015. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem a 3 napos Visegrád túlzás, akkor is, ha van nagyszülői segítség. Hiába csak 34 hetes leszel, szerintem ha fennáll a koraszülés veszélye, akkor az apa legyen legalább olyan távolságra, hogy azonnal menni tudjon, ha probléma van. Gondolom, anyukád nem költözne hozzád három napra.
2015. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Én sem repesnék az örömtől, de "hagynám", had menjen. Nálunk aķkor volt ilyen mikor pici volt a babánk...hulla fáradt voltam, semmi segítség és ő meg (bár sokat segített a pici körül mikor itthon volt) mégis nyugodt szívvel le tudott lépni ilyen-olyan céges bulikba. Így visszagondolva én is inkább azt nehezményeztem, hogy ő bezzeg mehet én meg nem. Ha van segítséged, és egyébként is pihenned kell akkor szerintem ne bosszankodj emiatt. Én most 37 hetes vagyok, a "nagy" 20 hónapos, és semmi segítségem. Bárcsak le tudnék néha dőlni picit pihenni! :) Per pillanat nem érdekelne hogy apa milyen rendezvényen van! :)
2015. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Ha olyan állapotban lennék hogy bármelyik percben kórházba kell menni (ugye a méhszáj bármikor kinyílhat újból) az én férjem biztosan nem tudna nyugodtan bulizni.

Max 1-2 órára menne el a grillezésre, ha nagyon muszáj, de szerencsére náluk a céges bulira lehet vinni a családot is, szóval biztos vinné magával a gyereket.

A Visegrádi 3 nap meg mindenképp túlzás.

2015. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Ja és visszakérdeznék hogy akkor nekem mi jár? Én csak gyereket szülni vagyok jó? Neked ugyanúgy nincs semmi szórakozásod/kikapcsolódásod, hisz holt ideges vagy gondolom egész nap,h nehogy valami baj legyen és meg se mozdulhatsz most 2 hónapig még. Meg kórházban feküdni se valami nagy élmény...
2015. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Erre annyit tudnék mondani h nálunk már honapokkal előre tudta a párom hogy teke mérkőzése lesz. Meg is beszéltük hogy elmegy. Aztán 34 hetesen megindult a szülés. Bent fogtak vissza tartották. Utána haza engedtek. Otthon feküdtem. Esze ágában sem volt hogy egyedül hagyjon. Sztem ez lelkiismeret kérdése is....kinek mi a fontosabb....egy buli...vagy egy baba aki lehet hogy előbb jön világra. ..
2015. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Hat en is kiakadnek a helyedben. Azert ez igy eleg meredek szerintem.

Persze ennyi jar neki, jo de akkor neked mi jar?

2015. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!