Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg olyan "szörnyű" lesz,...

Tényleg olyan "szörnyű" lesz, ha megszületett a gyerek?

Figyelt kérdés
Kicsit elbizonytalanodtam. Általában mindenki a dolog jó oldaláról mesél, de sok helyen olvasni, hogy az első pár hónap mennyire nehéz, fárasztó és megerőltető. Ki hogy élte meg?
2015. máj. 29. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Annyira nem szörnyű, mert ott a gyerek és kiengesztel. Viszont tényleg bele kell szokni, sokat kelni éjjel, minden percet megszervezni előre. Ha van az embernek segítsége, akkor még jobb. Melletem első gyereknél senki nem volt, párom dolgozott, úgyhogy egyedül voltam telesen a testi leki kínjaimmal (17 évesen szültem) Meg ugye ott volt, hogy 3 hétig nem tudtam ülni, fájt a mellem ésatöbbi. Aki császárral szül, annak meg ennél is keményebb. Szóval nem egyszerű, de meglehet szokni és a legjobbat kihozni belőle :)
2015. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Én két kisfiú anyukájaként mondom, hogy igen, nagyon-nagyon nehéz az első 3-4 hónap.

A teljes kiszámíthatatlanság, a fizikai és idegi fáradtság, a bizonytalanság, hogy jól csinálod-e, a bezártság, mert egy néhány hetessel azért nem olyan egyszerű bárhová is menni, ha szoptatod, akkor az a fajta kötöttség, szóval nekem mindkét gyerkőcnél nagyon nehéz volt.

A kicsi most 2,5 hónapos, nyilván vele már sokkal rugalmasabb és lazább vagyok, mint anno a tesójával, cserébe viszont ő sokkal sírósabb és hasfájósabb, mint a bátyja volt.

2015. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Igen, nehéz az első pár hét, az első pár hónap.

De soha szebb és jobb dolog nem történt még velem, mint a két gyerkőcöm születése, létezése.

Mikor már 1-2-3 évesek, akkor már nem számít az első pár hónap nehézsége, mert annyira aranyosak tudnak lenni, hogy értük bármi megéri!

Egy kisbaba nagy figyelmet igényel, és ugye nem biztos, hogy épp akkor alszik, amikor te fáradt vagy... Nekem a legnehezebb a fáradtság, a kialvatlanság volt az egészben. Főleg második gyerekkel, amikor már ott a nagyobbik, aki szintén figyelme kér.

De mondom, az első hónapok elrepülnek, a gyerekek hamar megnőnek, aztán paff...majd szépen le is lépnek, és valószínű ilyenkor az ember picit visszatekerné az időt, amikor még babusgatni lehetett őket (és nem a fáradtság fog eszembe jutni évek múltán, hanem inkább a babaillat, a csöppnyi kezecskék, a vidám babamosolyok).

2015. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Nekem az első három hónap könnyű volt de 3-6 hóig maga a rémálom. Aztán egy éves kortól kezdett normalizálódni az életem, amikor már el lehetett mellette lenni meg ki lehetett vele menni hosszabb időre (előtte csak ordítani tudott a babakocsiban, semmilyet se viselt el.)

Most 2 éves és szuper tartalmas nyárra készülünk:)

2015. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem tök nehezek az első hetek. Nekem nem rózsaszín köd az első pár hét. De ahogy nő a baba, egyre könnyebb és egyre jobb minden.

Én mindkét gyerekemmel "túléltem" az első heteket. Utána viszont elkezdtem élvezni az anyaságot, rugalmasabb lettem.

Szóval a reklámokban látott fantasztikusan egyszerű, boldog, mézes-mázas babakorszak nálam nem létezett. Édesek voltak a babáim, mi tagadás, de az jobb, ha már nagyobbak! :)

2015. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Nekem az első 2 hét volt nehéz. Megszokni, hogy itt van,hogy éhes éjjel,hogy nem aludhatok egész éjjel, hogy hozzá kell alkalmazkodni .Aztán belerázódtam .

Nekünk szerencsénk van,mert nem volt hasfájós a kislányunk, és 6 hetes kora óta nem kel éjjel.

Most lesz 15 hetes, én nagyon élvezem ezt az időszakot. 😃

És ez nem a rózsaszín cukormáz vagy ilyesmi ,tényleg őszintén írtam neked, én nehezebbre számítottam .

2015. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Hát akkor jövök én az ellenpéldával és kívánom, hogy Neked is ilyen legyen. Az én kislányom egy végtelenül nyugodt lányka, első héttől kezdve átalussza az éjszakát, nappal is evett aludt, ha éppen fenn volt akkor elszórakoztatta magát. Most 5 hónapos, még mindig ilyen szerencséje. Én komolyan mondhatom, soha nem voltam még ilyen kipihent, mint mióta megszületett a lányom. És nekem sincs segítségem, párom sokat dolgozik, így egyedül csinálok mindent szinte.
2015. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
nekem egyáltalán nem volt nehéz. 8 hetes korátol 10 orákat alust ébredés nélkul..evett, aludt, szorakoztatta magát. viszont most egyévesen......szornyu!!!! állandoan nyugoskodik, sir, visit, kiabál...egésznap azt mondogatja, hogy "nyem nyem nyem"....wc-re nem tudok elmenni, se kisminkelni magam...se semmit. ráadásul már reggel 7kor kukorékol..napkozben alig alszik (max. egy orát)...és mondom egész nap visit és elégedetlenkedik, akaratos, hisztis kis "pocs" lett.
2015. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

nekem egyáltalán nem lett volna szönyű, ha nem mindenre utólag jöttem volna rá a tapsztalatlanság miatt.

simán beleszoktam a 2-3 órás alvásokba( tehát hogy apránként adódik össze egy éjszakai alvás)


-fürdetésnél sírás oka volt, hogy nem jó meleg a víz, fázik

-hasfájás kb 3-4 hósan esett le, azonnal hatott a csepp..

-de én még akkor sem kapcsoltam ha éhség miatt sírt...


mire mindennel tisztába lettem, angyalbabám lett. mosolyog, eszik, alszik, játszik, el van önállóan is, szóval az elején minden kínja miattam volt.

2015. máj. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nekem csak az első pár nap volt nehéz, mert nagyon aggódtam és mindentől szörnyen féltettem a babát. De ez kb egy hét alatt elmúlt (illetve normális szintre csökkent), és azóta semmi gondom sincs.


Mondjuk az én lánykám annyira nyugodt baba, hogy most két hónapos, és eddig kétszer hallottam úgy igazán sírni. Egyébként csak nyöszörög picit vagy gügyörészik, szerencsére elvan magában, nem kell állandóan szórakoztatni. És az éjszakát is végigalussza a legelső pillanattól kezdve.

2015. máj. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!