Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lelki ismeret furdalásom van...

Lelki ismeret furdalásom van hogy tudom ezt fel dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 7 hónapos terhes vagyok. Az "apuka" elhagyott 12 hetesen igazából csak egy fellángolás volt, mely nyomot nem

Hagyott bennem (bar a baba elég mely). Ugy erzem megbántam a gyereket vagyis nemis a gyereket hanem a donort az apját. Azt hittem ez változik mikor erzem hogy mozog de semmi, majd mikor 4d-ne meglátom mennyire szep nagy fiú lett (tegnap voltam) semmi!! Iszonyat lelki ismeret furdalásom van es ugy erzem ez az egesz csak tényleg teher számomra semmi több. Utálom az donort es azt hiszem ha megszuletik a gyerek ot se fogom igazan mélyen tiszta szívből szeretni. Bárcsak olyannak szültem volna akit igazan szeretek es ha meg nemis maradunk együtt a gyereket o is akarja. Mit tegyek? Volt valaki hasonlo helyzetben? Kérlek negatív kommentektol kíméljetek, mert ami zajlik most bennem legszívesebben fel akasztanam magam.



2015. máj. 29. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy ő is akarja? Mert te ezek szerint nem annyira akarod. Ő nevelné szívesen és te lennél a "kéthetente hétvégén szülő"?
2015. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

O meg annyira sem. Tobb hónapja semmit nem

Hallok róla, nem kell neki a baba.

2015. máj. 29. 21:50
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Lehet nagyon hülye ötlet, de örökbeadáson nem gondolkodtál? Én is babát várok, én nem lennék képes rá, de ha félsz, hogy nem fogod igazán szeretni?!
2015. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez csak duma, h majd ha érzed a mozgását, meg majd ha meglátod uh-on, akkor majd húdenagy érzelmek árasztanak el....innen puszilom az abortuszelleneseket :)


Hát kérdező, sajnálom, h ezt meg kellett tapasztalnod a saját bőrödön, de itt is elmondták már milliószor, h babát csak stabil kapcsolatba szabad bevállalni, de még annak is van rizikója. Te meg vállaltad egy fellángolásra. most már sokat nem tudsz tenni, vagy örökbeadod, vagy várod tovább a húdenagy érzelmeket, hátha megjönnek valamikor és ha nem is fog jó emlék kötődni ehhez a babaváráshoz, legalább a babát nem fogod utálni.

2015. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Sajnálom, ami veled történt.

Megkérdezhetem, mennyi idős vagy? El tudod majd egyedül látni a babád?

Hiszem, hogy amint személyesen is találkozol a kissrácoddal, minden, amit jelenleg gondolsz, egycsapásra megváltozik, méghozzá azért, mert rájössz majd, hogy nála tökéletesebb férfi sosem lesz az életedben.


Úgy gondolom, ezekhez a negatív gondolatokhoz a hormonok is hozzájárulnak - kb. én is 7 hónapos voltam, mikor kitört rajtam a pánik, és két héten keresztül napi szinten órákig zokogtam, hogy mekkora egy sz*rtömeg vagyok, és valószínűleg nálam gázabb anyát még nem hordott a föld.


Meg kell próbálnod elfogadtatnod magaddal, hogy az a gyermek nem tehet róla, ki az apja - arról egyedül csak te tehetsz. Neki szembe kell majd néznie azzal, hogy az apja nem szereti - kérlek, legalább azzal ne kelljen, hogy az anyja sem.

2015. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hat mar csak abban bízom hogy ha megszületik tényleg feltörnek az anyai érzelmek. 26 éves vagyok, anyagilag megtudok neki adni mindent ezert is vállaltam be plusz meg család is segít inkabb az érzelmi része gazos nálam. Felek ha megszületik es lesz csak egy csöppnyi hasonlóság közte es az apja közt azt a mocskot látom majd benne. Nem egyszerű na.
2015. máj. 29. 22:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha megszuletik szeretni fogod hidd el :) azert kozve irj, kivancsi vagyok mi lesz veletek :)
2015. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

5-ös válaszoló vagyok.


Ne az anyai érzelmeket várd! Komolyan, még csak eszedbe se jusson. Én is arra vártam, mikor a lányom megszületett, aztán nagyot puffantam, mert nem volt semmi csinnadrattás érzés bennem, semmi trallala, semmi konfettizápor. Rögtön meg is rémültem, aztán enyhe depresszióba estem. Szerencsére volt egy kedves idős rokonom, aki két héttel később vert belém némi értelmet, és rávilágított, hogy az anyai érzelmek nem a szülés pillanatában alakulnak ki, hanem sokkal később - az elkövetkező 40-50 év alatt folyamatosan.


És ez tényleg így van. Először akkor vettem észre effélét, amikor a lányom pár hetesen nem rám, hanem egy vadidegen kissrácra vigyorgott elsőként. Nem rám, az anyjára, hanem egy idegen 5 éves gyerekre.

Féltékeny lettem. :) És lám, bizony ez is az anyai érzelmek sorát gazdagítja, mint a büszkeség vagy a féltés, és még sok más.


Ne várj önmagadtól semmit, ne legyenek nagy eszméid és elvárásaid. Hidd el, a tested és a lelked pontosan úgy van programozva, mint sok más millió nőé: védjük az utódainkat, szeretjük és tanítjuk őket.


Mellesleg, ha ez segít: egy újszülött az égvilágon mindenkire hasonlít, Benedek Elektől George Washingtonig. És mire arra kerül a sor, hogy néhány hónap elteltével felveszi majd az apa és az anya jellegzetesebb vonásait, már messze nem fog érdekelni. :)


Sok-sok erőt és kitartást kívánok neked!

2015. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a válaszokat :) most egy kis "erőt vertetek" belém :)
2015. máj. 29. 22:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Megint az 5-ös vagyok. :)

Ha kell valamiben segítség, vagy akár csak szimpla lelkifröccs, nyugodtan írj rám priviben is. :)


Nyugodj meg, és fogadd el, hogy mint minden, ez is elsőként fejben dől el. És ha még vannak kétségeid, ellenérzéseid, esetleg tudom neked ajánlani Dr. Campbell Ross: Életre szóló ajándék című könyvét. (Amolyan: hogyan szeressem a gyerekem könyv, de nagyon jó, megnyugtató olvasni. Nekem sokat segített a nehéz időszakban, meg utána is, mikor nem tudtam szoptatni és a védőnőm bemagyarázta nekem, hogy emiatt nem fogunk kötődni egymáshoz a gyerekkel.)


Sok-sok erőt kívánok és egészséges kisfiút. :)

2015. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!