Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamának is magas a...

Más kismamának is magas a pulzusa? Ez normális?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok. Hetek òta magas a pulzusom. 110 körül van, de néha magasabb is, alig kapok néha levegőt is. Voltam orvosnàl is ezzel, de azt mondtàk ez előfordul ilyenkor. Viszont engem nagyon zavar, mert sokszor àjulàs hatàràn vagyok.
2015. jún. 1. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ismerős. A több vér mennyisége miatt van. Nekem 90-110 között mozog nyugalmi állapotban, ha mozgok gyakran fulladok.
2015. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem akartam még elküldeni.

Neked mivel nagyon fent van a méhed, még több kellemetlenséget okoz már.

A pulzussal akármilyen zavaró nem csinálnak semmit, mert állitólag ezzel, hogy mesterségesen nyúlnak bele a sziv munkájába fenn áll a veszélye, hogy nem jut megfelelő mennyiségű vér pl a magzathoz. Ezt legalábbis valamelyik netes orvos válaszolta, nézelődtem ilyenkor mi van mert nekem is nagyon zavaró. :(

2015. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenkor ez normális. Valóban a megnövekedett vármennyiség miatt van, többet kell dolgozni a szívnek. Én a második terhességem vége felé már hosszan beszélni sem tudtam a nélkül, hogy ne fulladjak. Ráadásul ugye a baba térfoglalása miatt a tüdő kapacitása is csökken. Ha majd lejjebb megy a baba, kicsit jobb lesz. Ha teheted, pihenj sokat, tudod, lassan jársz, tovább érsz. :) Kitartást!
2015. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom terhességnél 110-120 volt, bár nekem alapba is kicsit magas. Normális ez ilyenkor :)
2015. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem evés után megy fel 90 köré, de akkor le kell ülnöm. :D Pedig az nem is olyan magas.
2015. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár én még csak 7 hetes kismama vagyok, de nekem már most 90 körül van a pulzusom állandóan. Jövő héten megyek kivizsgálásokra, de már most félek egy kicsit, hogy mi lesz, ha még a hasam is nőni fog... L.
2015. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En eves utan rendesen erzem, ahogy dobog.

Lepcsozes az eselytelen, kifulladok erzem, hogy ha nem allok meg akkor nagyon kiugrik a pulzusom.

Eleg remes erzem. Sot neha elalvaskor a bal oldalamon is erzem ha dobog erosen.

Ez normalis, a sok ver miatt van.

2015. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En eves utan rendesen erzem, ahogy dobog.

Lepcsozes az eselytelen, kifulladok erzem, hogy ha nem allok meg akkor nagyon kiugrik a pulzusom.

Eleg remes erzem. Sot neha elalvaskor a bal oldalamon is erzem ha dobog erosen. .

Ez normalis, a sok ver miatt van.

2015. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!