Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiír az orvos táppénzre, ha...

Kiír az orvos táppénzre, ha nincs semmi bajom, csak nem szeretnék sokat dolgozni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A korábbi fizetéseimből raktam arra félre, ha a terhesség alatt nem tudnék dolgozni. Viszont ha nincs semmi bajom, csupán szeretném "kiélvezni" a babavárást, otthon babás könyveket és honlapokat olvasni, terhestornára járni, felkészülni az anyaságra - akkor is kiír az orvos. A napi 8 órás munkám ténylegesen 10-12 órába telik az utazással együtt, így nem igazán lehet készülni a babára.
2015. jún. 3. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vigyél neki borítékot. Akkor ki.
2015. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem kell neki boríték. Mond el miért szeretnél tpre jönni, ha normális kiir, a lényeg hogy veled is tudassa miért ir ki, nehogy később ebből gond legyen.

Nem tudom mennyi idős terhes vagy, de ha a 6-7 hónap környékén akkor megértem hogy egy kis nyugit is akarsz, ha fiatalabb akkor szerintem dolgozz még. Én az elsővel csak az utolsó hónapban voltam otthon, de igy is untam magam a végén, mert azért nincs annyi dolog. És sok mindent én is közben a munka mellett csináltam, pedig nekem is utazással volt 10 óra simán egy nap. A másodikkal viszont végig rosszul voltam örültem ha megcsináltam akit muszáj ill. a nagyobbal tudtam játszani, de jobb lett volna dolgozni.

2015. jún. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még csak a "tevezésnél" vagyunk, ez a 3. próbálkozós hónapunk. Viszont nagyon zsúfolt így az életem, a munka mellett levelezőn végzem az egyetemet, meg még a házimunka, kert. A férjemnek minden nap meleg vacsi kell.
2015. jún. 3. 08:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát a férjednek meleg vacsi kell az nem indok, de mondd azt hogy nagyon stresszes a munkád akkor kiírnak simán.,
2015. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elvileg nem írhat ki azért, mert neked nincs kedved dolgozni. Gyakorlatilag meg ha magánorvosod van, akkor biztosan meg tudod vele beszélni, egy SZTK-s orvos meg vagy kiír, vagy nem.
2015. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

valami olyat mondj az orvosnak, ami valós probléma lehet. Pl a stresszes munka jó ötlet.

Kell-e időnként emelgetned valamit? Vagy sokat lépcsőzni?

Ha busszal jársz, sokat rázkódna a hasad...


De ha jól emlékszem, a 3. hónaptól a munkáltató köteles átvenni részmunkaidőbe, ha kéred.

2015. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én megbeszéltem az orvosommal, h a 30. hét után kiveszem a szabadságaimat (még 3 hét), utána meg szeretnék táppénzre menni. Jött a november, építőiparban dolgozom, semmi kedvem nem volt már kint fagyoskodni. (Gondolhatod, az se 8 órás munkakör.) Megértette, kiírt. Sajna a 35. héttől amúgy is kiírt volna, onnantól sokat feküdni kellett. Viszont a férjedet érdemes lenne a pont a terhesség alatt leszoktatni a minden napi meleg vacsoráról, na, arra nem biztos hogy kisbabával lesz energiád.
2015. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 28. hétig dolgoztam ( fizikai munkát) utána a dokim tanácsára mentem táppénzre. Így is az első hónapban halálra untam magam, már nem tudtam mit csináljak itthon. Az utolsó két hónap volt amire azt mondanám ,hogy a babára készültünk. Előtte nem is nagyon foglalkoztunk vele. Szerintem ha bírod a melót és nincs gond, addig dolgozz ameddig jólesik. Mondjuk nekem viszonylag könnyű terhességem volt
2015. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem, h akik egészségesek, és minden rendben a terhességgel is, miért akarnak táppénzre menni. Örülj inkább h minden rendbem, és még dolgozhatsz. Én 26 hetes vagyok, és még dolgozom, örülök is neki. Egészségesen meg biztos nem is mennék táppénzre,.ezzel esetleg az ördögöt a falra festeni... és utána valójában valami baj lenne...

És ahogy mondani szokták: A terhesség nem betegség!

2015. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Angliaban lakom, az elejen veszelyeztetett terhes voltam, es akkor sem irtak ki. Pedig fizikai munkat vegzek.

Itt nincs ilyen, a terhesseg nem betegseg.

Ha nincs semmi bajod, inkabb orulj, hogy dolgozhatsz!

Az ido is jobban telik ugy.

2015. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!