Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dr. Czeizel vitamint szed...

Dr. Czeizel vitamint szed valaki? Bevált?

Figyelt kérdés

2015. jún. 3. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
én szedtem az első 12 hétben, de nem szerettem, mert nehéz volt lenyelnem, nincs olyan réteg a tablettákon ami megkönnyítené a lenyelést, nekem meg amúgy is folyton hányingerem volt. :) gravidára váltottam.
2015. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én szedem még. Nekem bevált,de amit az első trimeszter után kell szedni,abban nincs vas. Nekem azt pótolnom kell.
2015. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ezt szedem, már a 2-es változatát. Valóban elég nagy kapszula, de van rajta vágás, így könnyű félbetörni. Az elején hányingerem volt, amikor lenyeltem, így inkább félbetörtem.

Nekem az orvosom is ajánlotta az elején, mert magas a folsav tartalma. Az ára is nagyon kedvező, engem ez győzött meg leginkább. 2300 Ft egy havi, de a 3 havi még jobban megéri!

Én ezt fogom végig szedni.

2015. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Picsusz ***** válasza:
Én is ezt szedem.Már a terhesség elejétől szedem,most váltok át a 2.-ra,mert betöltöttem a 13.hetet.Szerintem ez a legjobb,Dr.Czeizel ismert genetikus,ő tudja igazán mi kell a kismamáknak.Én nem szednék mást.
2015. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérlek, mondjátok már meg, hogy mit jelent az, hogy "bevált"?

Ha nem szedek vitamint és pótolni sem kell semmit a vérképem alapján és egészséges gyermekem születik - akkor a sok gyümölcs és zöldség vált be? Komolyan kérdezem.

2015. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Picsusz ***** válasza:
Azt így nem tudom,hogy bevált e,de biztos nem árt.Főleg ha nem eszik annyi zöldség,gyümölcsöt az ember,hogy pótolja a megfelelő mennyiségű vitamint.Azt olvastam,hogy a magyarok nem esznek elég változatosan,sok káros dolgot esznek,ezért is kell szedni terhesség alatt a vitamint.
2015. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, én is ezt szeretném szedni :)
2015. jún. 3. 21:16
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Az az igazság, hogy az összes terhesvitamin egy irtózatosan nagy átverés. Na nem azért, mert nincs rájuk szükség, hanem azért, mert pontosan ugyanazt tartalmazzák, mint akármelyik gyógyszertári multivitamin. Csak másfél-kétszer annyiért. És ugyanúgy nem érnek szinte semmit, mert a vitamintartalmuk nagyon minimális. Mármint ahhoz képest, amennyire a szervezetnek az egészséges működéshez van szüksége. Ezek a vitaminok viszont csak annyit tartalmaznak, amennyi ahhoz elég, hogy ne alakuljanak ki hiánybetegségek.

Hosszabb sztori lenne ezt kifejteni, de komoly gyógyszeripari érdekek fűződnek ahhoz, hogy a vitaminfogyasztás terén tudatlanságban tartsák az embereket, ezért aztán rengeteg rémhírrel igyekeznek meggátolni, hogy az emberek vitamint szedjenek.

2015. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8: honnan jönnek Neked ezek az információk?


5-ös vagyok, én sem bízom ezekben a vitaminokban, de én csak a megérzéseimre hagyatkozom..:) Még a nőgyógyászommal is minden alkalommal szinte vitatkozunk, hogy én miért nem szedem. Amióta kitaláltam, hogy pszichés alapon nem tudom bevenni a gyógyszert, azóta jobban békén hagy. Mondjuk ez igaz, de nem a "gyógyszer" mivolta miatt, hanem mert úgy érzem, nem teszek vele több jót, mint amilyennek meghirdetik. Nem vagyok orvos, viszont helyén vannak a belső megérzéseim. Helyette sok gyümölcsöt és zöldséget eszem.

De persze biztos van olyan, akinek segít, nem azt mondom, hogy nem.

2015. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok gyümölcs és zöldség..na igen. Ajánlom figyelmedbe az MTA tanulmányát a zöldségek és a gyümölcsök vitamintartalmának csökkenéséről. Ahhoz, hogy elegendő vitamint vigyél be, olyan mennyiségű zöldséget kellene megenned egy nap, hogy az emberi gyomor ki nem bírná.

Ez a téveszme is része annak az agymosásnak, amin az emberiség észrevétlenül megy keresztül.

Nekem Dr Lenkei Gábor: cenzúrázott egészség című könyve nyitotta fel a szemem, azóta utánajártam azoknak a forrásoknak is (az összesnek nem győztem, mert irgalmatlanul sok), amelyeket a könyv hivatkozásként használ.

Hosszú ideje szedek olyan mennyiségű vitaminkészítményeket, amelyeket megadózisnak szoktak emlegetni és amiért ma 10 orvosból 8 még vagy engem, vagy magát lőné le, és csak kettő támogatna. Mosolygok, amikor azt hallom, hogy a c vitamin vesekövet okoz, hogy a sok vitamin milyen veszélyes, bezzeg a gyümölcs és a zöldség.... Nos, a gyümölcs és zöldség vitamintartalmáról készült tanulmány a neten bárki számára elérhető, 20 év alatt sem nőtt vesekövem, viszont megszűnt az allergiám és a magas vérnyomásom, amire korábban gyógyszert kellett szednem. És az sem elhanyagolható, hogy 40 éves létemre máig 29-nek néznek.

2015. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!