Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha nem szedek vitaminokat...

NikiDávid kérdése:

Baj ha nem szedek vitaminokat terhesség alatt?

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok , kiváltottam a gravidát -magneB6 , lassan két hónapja csak ott àlnak egyszerűen nem megy le kihánYom! Nagyon sok gyümölcsőt eszek minden nap!

2015. jún. 5. 19:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Igen, baj. Olvasd el a dobozát, hogy mire jó a terhesvitamin. Na azokat a fejlődési rendellenességeket a gyümölcs nem előzi meg.
2015. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem baj! Illetve nem feltétlenül baj. Én az első terhességemmel is csak folsavat szedtem. A dokim többször kért teljes vérképet, minden értékem rendben volt. Magamon sem éreztem,hogy vitaminhiányos lennék. A vasam pl. még a 32. héten a felső határon volt. Egészséges, normálsúlyú fiam született. Mondjuk tényleg figyeltem az étkezésre. Minden héten hal, naponta gyümölcs,céklalé stb.

Most 22 hetes vagyok a tesóval és most is csak folsavat szedtem.

2015. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Folsav nem ártana az biztos. Nyilván a többi sem de az nem olyan fontos ha egyébként egészségesen táplálkozol. Viszont folsavat annyit nem tudsz természetes úton bevinni. Már 10 hetesen mondjuk mindegy.
2015. jún. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
29%
Kedves 1es, a terhesvitaminok feltalalasa elott csak genhibas/fejlodesi rendellenesseggel szuletett emberek eltek? pl a mi generacionk ;)?!
2015. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Én is Gravidát szedek és este kell bevenni lefekvés előtt, vagy közvetlen étkezés után, úgy nem lesz hányingered. Amíg ezt nem tudtam, én is rosszul voltam tőle. Én este veszem be.


A te dolgod, hogy szedsz-e vitaminokat. A te tested. Azt viszont nem tudhatod, h vajon te is lezyel-e olyan szerencsés, mint itt az egyik válaszoló, aki semmit se szedett. Na és ha nem leszel? Nekem vitaminszedés mellett is vashiányt állapítottak meg. Semmi tünet,jól éreztem magam. Írtak fel pluszban még vasat. A sok gyümölcs semmit nem sokat ér, csak a cukrot viszed vele befelé ezerrel. A vitamintartalmuk nem biztos, h elegendő, főleg ha éretlenül leszedett, bolti, sok ezer km-t utaztatott gyümölcsökről van szó. Inkább a zöldségek hasznosak, főként nyersen, de abból kétlem, h minden nap kilónyi mennyiséget tudnál nyersen enni, h fedezd a saját és a baba vitaminszükségletét. ...és a zöldségek esetében sem lehetsz biztos abban, h elég vitamin van bennük.


A babának nem igazán lesz baja, ő elveszi a te testedből, mai neki kell, a vitaminhiányt te sínyled majd meg.

2015. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

4-es



Egészséges babák voltak a vitaminok előtt is...na meg kihullott fogú, fellazult, gyulladt ínyű, hulló hajú, örökké fáradt anyukák. Nem kaptak kalciumpótlást, vitaminpótlást sem a terhesség alatt, sem a szoptatás alatt, nem is mondta nekik senki, hogy kellene. Anyukám is, anyósom is elvesztett a fogai nagy részét a gyerekek születésével és nem ők az egyetlenek sajnos.

2015. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
2015. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ez a cikk csak annyit erősít, hogy a folsavat kell pluszban bevinni. Elismerem dr. Czeizel munkásságát, de ne feledjük,hogy neki jó reklám a magzatvédő, hiszen, van "sajátja".
2015. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Ja és akkor ha van sajátja, akkor már nem is hasznos...Czeizel már a saját vitaminja előtt is ajánlotta a kismamáknak a vitaminszedést, meg az orvosok is elmondják, h szedni kell, de ti biztos okosabbak vagytok, mint ők.
2015. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Na akkor elárulok valamit! Anno, 32 éve, amikor anyukám engem várt, voltak Czeizel professzornál. Akkor azt mondta anyukámnak,hogy ha nem egyoldalúan táplálkozik, csak folsav kell. Ennyit erről!
2015. jún. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!