Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült/vállalt valaki gyereket...

Szült/vállalt valaki gyereket úgy külföldön, hogy az apukán kívül nem volt más segítsége a gyerek körül?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk a férjemmel, most várjuk az első gyerekünket. Nagyszülők ugye nincsenek a közelben, az én szüleim betegség miatt nem tudnak ekkora távot utazni, anyósommal pedig nem a legjobb a kapcsolatom, és a személyisége miatt nem biztos, hogy szeretném, ha rögtön szülés után itt lenne, inkább jöjjön mondjuk egy hónappal később. Az érdekelne, hogy volt-e valaki hasonló szituációban, hogy szülés után a gyerek apján kívül nem volt más segítség a közelben?

2015. jún. 9. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell külföldön lenni. Tulajdonképpen mit szeretnél tudni? Nekem pl semmi segitsegem nem volt, apuka se, mert lelepett
2015. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is kulföldön elunk, szeptemberre varjuk a babat. A ferjem kap 10 nap extra szabadsagot, azt veszi ki reszidöben, utana pedig a "gyes" raesö reszet veszi ki szinten reszidöben, hogy minel tovabb tartson. Mi igy oldjuk meg.
2015. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szülés után nekem semmilyen segítségem nem volt, apa külföldön, nagyszülők dolgoznak. Nehéz volt, de nem hagytam el magam, megoldottam minden problémát.
2015. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Első, igazából az érdekel, hogy ez kivitelezhető-e. Sokan azzal riogatnak, hogy esélytelen "túlélni" segítség nélkül, mindenképpen kell valaki az első hetekben stb. Bár ahogy elnézem, vannak akik "túlélték" :-)

2015. jún. 9. 16:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Bár nem külföldön élünk, de hozzánk sem költözött be senki. Anyámmal évek óta semmi kapcsolatom, apám még aktív (meg ugye férfi), anyósék pedig messzebb laknak. Anyós felajánlotta ugyan, hogy vesz ki szabit és eljön pár napra, de nem szerettem volna, hogy bárki idecuccoljon, amikor mi is csak ismerkedtünk egymással és az új helyzettel. Az első napokban kaptunk innen-onnan kaját vagy rendeltünk, utána már főztem. Nem nagyon hagyhattam el magam, mert párom sem volt otthon szabin, miután hazamentünk a kórházból.
2015. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jelen, ugyan az a szitu, október elejére várjuk a babát. Nekem anyum felajánlotta, hogy ide költözik 2 hétre, de én nem akarom. Lehet naív vagyok, de úgy gondolom, hogy a férjemmel boldogulni fogunk. 2 hetet lesz velünk, nekem rá lesz akkor szükségem, ő az én tàmaszom. Később már jöhet aki akar. Én is félek, de rengetegen vannak ebben a szituban, ha másnak sikerült nekünk miért ne sikerülne, nem igaz?
2015. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem vagyok egyedül azzal, hogy nem szeretném ha bárki is becuccolna az első néhány hétben... Lehet, hogy részemről is naívság, de egyszer van ilyen az életünkben, szeretném, ha "nyugodtan", mások belekontárkodása nélkül tudnánk megélni azt, hogy szülők lettünk. Bárki aki szóba jöhetne segítségként pedig eléggé karakán személyiség, amolyan "én mindent jobban tudok", hát nem vagyok róla meggyőződve, hogy az első hetekben erre van szükségünk.
2015. jún. 9. 16:55
 8/11 anonim ***** válasza:
igen, Németországban élünk, nincs segítség, már 2 hónapos a kisfiunk, nagyon nehéz ez tény, de nincs mitől tartanod, ketten eddig is boldogultatok, gondolom, tudom milyen tórtúrákon kell keresztül menni, legalábbis itt, ahol ilyen sok rasszista ember él, de sokkal jobban élünk mint otthon, mindig van ennivaló stb, nem mennék haza csak azért hogy segítsenek a nagyszülők. biztos menni fog! ne aggódj!
2015. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Az még nem lett volna rossz, ha párom 1-2 napot itthon tud lenni szabin, de nem így alakult, megoldottuk. Az pedig feltöltött, amikor beugrottak ismerősök, barátok látogatni már szinte a kezdetektől.

2015. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tavaly született a kisfiam, külföldön élünk, semmilyen segítségünk nem volt, és most sincs. Szülés után 10 órával mentünk haza a kórházból, a férjem 2 hetet volt otthon velünk. Azután már csak ketten voltunk napközben :-) Hidd el, mindent meg lehet oldani. Amúgy sem lenne nagy segítség egy okoskodó családtag, aki nem beszéli a helyi nyelvet, nem lehet elküldeni vásárolni, nem ismeri ki magát a konyhában.... Nem könnyű egyedül babával, de százszor inkább, mint idegbeteggé válni kéretlen jótanácsoktól ;-)
2015. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!