Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen "nem lehet" emelni?

Terhesen "nem lehet" emelni?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, aki az első trimeszterben volt az esetnél(most már inkább a második elején van, de még mindig nem látszik semmi és 37 éves). Szerintem nem is veszélyeztetett, szóval teljesen egészséges.


Volt, hogy selejteznünk kellett. Úgy kell elképzelni, mint egy papírgyűjtést, csak szét kellett válogatni a papírt a nem papírtól. Engem kért meg, hogy hozzak már neki is egy ilyen stócot. Én meg nem értem, hogy miért nem akart magának hozni, miért engem kell "ugráltatnia" azért mert ő terhes. Amúgy voltak nem annyira nehezek se(5 kg biztos volt a legtöbb, de volt köztük 1-1 jóval nehezebb is), meg könnyen hozzáférhető helyen. Szerintem simán tudott volna magának hozni, nem engem megszakítani amit elkezdtem.

Amúgy vittem volna neki, csak nem szeretek abbahagyni dolgokat ha már egyszer elkezdem(meg erre is kitaláltam egy folyamatot, hogy a leghatékonyabban tudjak dolgozni). És akkor meg a nyugdíjas kolléga hozott neki csomagot.


2015. jún. 18. 09:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

IGEN, nem ajánlott 5 kilónál többet emelgetni, főleg nem az első trimeszterben.


Persze sokan vannak, akik ennél is többet kénytelenek naponta hurcolászni (például a nagytesót), de ha el lehet kerülni, akkor el kell kerülni!

2015. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

az túlzás hogy egyáltalán nem lehet emelni semmit, de nyilván ahogy tud úgy vigyáz magára az ember. én nem szívesen emelnék ha van rá más megoldás. ha veszélyeztetett lenne nem is dolgoz(hat)na ez tény.

Mondjuk nem tudom milyen hangnemben kérte de neked is érezni kell hogy a csicskáztatás meg a kérés között van különbség.

2015. jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
annyit még hozzá tennék hogy azért a nyugdíjas kollégába több empátia szorult
2015. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Valóban nem ajánlott emelgetni, nyilván ezt nem mindig tudod elkerülni, de nekem is az orvos is és a védőnő is mondta, hogy ha lehet ne emelgessek és hajolgassak.
2015. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem ajánlatos emelni, mert elmehet a baba.


Nekem hál'Istennek, nem olyan kollégáim vannak mint Te, irodai munkát végzek, és onanntól, hogy megtudták, hogy terhes vagyok, soha nem engedték, hogy emeljek, nagyon kíméltek, hihetetlenül jó fejek voltak velem, pedig sose kértem tőlük, csak szerintem ez egy emberi tulajdonság, hogy terhes nőt nem hagyunk cipelni, stb.


(Mondjuk tudták azt is, hogy több évet vártunk erre a babára...)

2015. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%
Végig emelgettem, volt kit, mégis túlhordtam. Bár engem alapban az idegesített amikor körülugráltak, vagy ki akartak szolgálni. Mindig mondtam nem beteg vagyok, hanem babát várok. Én sose szerettem ha kiszolgálnak. Mások vagyunk.
2015. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Én 5 hetesen megemeltem a bazi nehéz ágyat (nem is tudom, mit gondoltam), és elvetéltem.

Nem tudom, emiatt-e, de elment.

Úgyhogy nem èrdekel, ha újra terhes leszek, úgy fogok viselkedni mint egy királykisasszony.

Semmi nem ér meg annyit, hogy még egyszer elvetéljek...

2015. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

én mondjuk a segíts magadon isten is megsegít elv híve vagyok. csak akkor kérek segítséget, ha valamit én magam nem tudok megoldani. amúgy nem igaz, hogy nem szorult belém empátia, mert a főnök is már 65 éves lassan nyugdíjas és ha pakolni kell mindig segítek, ha épp ott vagyok, de sokszor ő mondja, hogy ne emeljek mert nekem még nem mindegy, hogy jó-e a derekam, de neki már mindegy.


amúgy a másik fele a munkahelynek, hogy alapból veszélyes. amúgy nem az, de van kockázat. kórház. napi több tucat ember, kitudja milyen rejtett vagy épp ismert bajokkal(HCV, HBV, clostridium ezek a leggyakoribbak, de még ezek se mindennaposak). sőt, amikor még nem is tudta, hogy terhes úgy végzett sugaras munkát. csak mikor kiderült, utána rakták nem sugaras munkába. nyilván velem is van baj, mert nem veszem magamra az emberek problémáit, akkor meg járhatok én is pszichológushoz, mert beleőrülnék.

2015. jún. 18. 09:55
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Felsővezető mellett dolgoztam, amikor terhes voltam. 5-6. hónapban járhattam, amikor két nagyobb képet át kellett vinni A pontból B pontba.

A gerincem alapból tropa, így ösztönösen technikásan emelek, inkább a végtagokat terhelve. A képekkel is annyi gondom volt, hogy a szélességük miatt nem volt rajtuk fogás (10 kg körül lehetett a kettő, amit összefogtam), ezért kicsit totyogva haladtam vele, nehogy leejtsem.

A főnököm egy tárgyalás közepén ült, ajtó résnyire nyitva. A résen pont meglátott, felugrott a tárgyalás közepén, leszedte rólam a keresztvizet, hogy tegyem le azonnal - és ő maga bevitte az irodájába. Közben két külföldi nagyonnagyonagyfőnök meg ült az asztalánál és türelmesen vártak.


Pedig nem voltam veszélyeztetett terhes és éreztem, hogy kb. mit tudok még megemelni.

2015. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy odafigyelsz másokra is nem kell magadra venni a problémáikat. Én amikor tudtam valamelyik munkatársamról, hogy várandós amit tudtam odakészítettem neki és kérés nélkül is segítettem az emelgetős és megerőltetőbb munkákban. Amikor én lettem terhes ugyanezt tapasztaltam a kollégáimtól. Szerintem ez alap nem pedig életfájdalom. Talán vihettél volna te egy csomagot a nyugdíjas kolléga helyett annyira nem lett volna nagy munka ha szerinted akár ő is megcsinálhatta volna magának.
2015. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!