Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy a farfekvés...

Tényleg igaz, hogy a farfekvéses babáknak lesz valami bajuk miután megszülettek?

Figyelt kérdés
Itt olvastam, hogy a farfekvéses babáknak általában a csípőjükkel lesz gond, meg a kényszertartás miatt deformálódhat pl.fülük, vagy valamijük. Nekem faros a babám, és valószínűleg marad is már az, mivel 36 hetes vagyok, és emiatt császárom lesz, de ettől most megijedtem. Nem tudtam, hogy ilyen gondokat okoz a farfekvés.
2015. jún. 18. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja a babádnak emiatt.

Ez régről eredő hiedelem. 70-80 évvel ezelőtt a nők otthon szültek, egy bába segítségével. Sok helyen nem volt elérhető orvos sem a közelében, kórház még messzebb. Ezekben az esetekben, ha a bába nem tudta megfordítani a gyereket, akkor megpróbálta lábbal előre világra segíteni.

Ha sikerült, akkor többnyire deformálódott a bab valamely testrésze. De legtöbbször meghalt a baba, és sokszor az anya is.

Ma már ilyen nem fordulhat elő.

2015. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne agódj, nem lesz baja a babádnak azért mert farfekvéses.nekem is az volt, 39. Héten, gondolta meg magát és folrdult be a helyére, pedig már én is ki voltam irva császárra.De ha nem is fordulna be a babád, akkor sem lesz semmi baja, csak marad a császár.
2015. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kislányom teljesen egészséges, nincsen semmi eldeformálódása, pedig végig faros volt! Nem fordult sehova.

Nyugi, minden ok lesz!

2015. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezek amiket írsz nem igazak. Viszont maga a faros szülés kockázatosabb mint a "normál", ez tény; sokszor nem is vállalják hüvelyi úton hanem császároznak.
2015. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2015. jún. 19. 02:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés... az előbbi linkeddel kapcsolatban. Nem lehet, hogy ezek a babák azért nem fordultak meg mert eleve gond volt a csípővel? A legtöbben császárral szülték a gyermeküket. Szülés közben így nem lehetett gond. Gondold el micsoda lábmunka és karmunka kell a megforduláshoz ilyen kis helyen. Ha rossz a csípő (még ha csak kötött is) az fájdalmas a babának, tehát nem valószínű, hogy nagyon próbálgatná a fordulást. Maga a fekvés helyzete nem hiszem, hogy okozhat problémát.

(Mozgássérült gyermekekkel dolgozom)

2015. jún. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy bármi baja legyen, de előfordulhat, mint ahogy a fejvégű babáknál is előfordulhat kényszertartás. Fiam fejjel előre jött, mégis volt egy kis ferdeség a nyakában, amit szerencsére kezelés nélkül kinőtt. Ismerős farfekvéses babájának a lába állt picit ferdén, talán 3-4 hétig kellett rá spec cipőt adni, és teljesen helyrejött.
2015. jún. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Unokatesóm farosan született, természetes úton. Semmi baja nem lett.
2015. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom,az én kincsem a 31 hétig fejfekvésű volt, és akkor tornázta át magát farfekvésbe. Nem engedi az orvos simán szülni, mindenképpen császároz vele, pont a fekvése miatt.
2015. jún. 19. 07:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is nem a méhen belüli farfekvéses állapottal deformálódhat, hanem a hüvelyi szülés során adódhatnak emiatt komplikációk, ezért is a császár. Így semmi baja nem lehet.
2015. jún. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!