Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idő alatt szívódik fel...

Mennyi idő alatt szívódik fel a gyomorból a terhesvitamin?

Figyelt kérdés

6,5 hetes kismama vagyok és folyamatosan hányok. A hányinger egész napos. Szedek Elevitet, mivel táplálkozással biztosan nem jutna elég ásványi anyag, vitamin a szervezetembe.

Sajnos az Elevitet sem mindig tudom a gyomromban tartani, bár erőltetem. Sokszor 1,5 óra múlva kihányom, s attól félek így ez sem hasznosul.



2015. jún. 20. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Válts vitamint, az Elevitet én sem bírtam.
2015. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szedtem Hipp Natalt, de abban kevés a vas (15 mg), ezért a fáradtságtól, levertségtől majd leesett a fejem napközben is (a hányiger és hányás pedig úgyanúgy megmaradt). Bár az Elevitet nem bírja a gyomrom, de semmi összefüggés nincs az egész napos hányinger/hányás és az Elevit szedése között.
2015. jún. 20. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Elevitet nem bírtam. Úgy hánytam mint a nem tudom mi. Aztán orthomol natalra váltottam. Megszunt a hányás rosszullét minden. Ez egy granulátum rengeteg mi den vab benne. Vas is. Bőven. Omega 3 meg amit el tudsz képzelni. Az elevittol nagyon sok ismerősöm rosszul volt hányt. ....sztem ne szedd...
2015. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pár óra. Szerintem is próbálj mást.

Lefekvéskor is hánysz és reggel is? Azt tanácsolják lefekvés előtt jó szedni pont ezért, de nekem pont este volt hányingerem, nekem reggel jobban megmaradt. Ki kell tapasztalni. Nyilván ha egész napos hányingered van akkor az úgy sem jó.

2015. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem éjszaka is hányingerem van, már egyszer volt vészes terhességi hányásom...
2015. jún. 20. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokan mondják hogy hánynak a terhesvitamintól, én az Elevitet hallottam hogy sokan nem bírják.

Én is hányok még 11,5 hetesen elég borzasztó...

2015. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, az Elevitet sokan nem bírják. Én a magas vas miatt, de mivel vashiányos vagyok, ezért szednem kell. Gondolkodtam a vas nélküli terhesvitaminokon, de a Hipp Natal is meggyőzött, hogy ez nekem nem járható út. Ezen kívül, ha kialakul ismét a vészes hányás (napi 20-25 hányás), akkor jó lenne, ha volna tartalék a szervezetemben, ezért most erőltetem, akármilyen kellemetlen is az Elevit...
2015. jún. 21. 12:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha vashianyos vagy akkor beszéld meg a dokiddal, hogy kapjál vas injekciót és szedj nem vastartalmu vitamint. Ha minden másnap visszajön az elevit akkor nem sok értelme van úgy sem.

Egyébként nekem is vashianyom lett hiába szedtem minden nap a gravidat, abban is van elég, első laborban tökéletes volt a vasam, másodikban pedig nevetségesen kevés lett. És nekem a 6 hónap alatt talán kétszer jött vissza, akkor is pótoltam utána. Erre tessék. Szóval lehet amúgy is jobban járnál a szurival ha már most vashianyod van.

2015. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!