Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesvitamin mellett miket...

A terhesvitamin mellett miket és mennyit szedtek még?

Figyelt kérdés
Gondolok itt folsavra, magnéziumra, vasra, D vitaminra stb...
2015. márc. 5. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Magnesi citrici napi 2,D vitamin 3000 minden másnap.
2015. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az elején csak folsavat szedtem, napi egy szemet a 6. hétig.

6 hetesen kezdtem Elevitet szedni, a 20. hétig.

Közben pedig elkezdtem a magnézium citrátot is, napi 2x1 tasak (nincs rajta mennyi egy adag, mert ez kikevert por, nem tudom mennyi). A magnéziumot a 36. hétig kell szednem.

Vasat napi 1 szemet szedek (Maltofer Fol - egy tabletta 100 mg vas és 0,350 mg folsavat tartalmaz). Ezt még szoptatás alatt is javasolta a dokim, hogy szedjem.

2015. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

semmit. a terhesvitaminban van folsav (legalábbis az elevitben). A védőnő mondta, hogy ha muszáj, még szedhetek magnéziumot ha görcsölök. Hát nem volt muszáj, nem szedtem.

C-vitamint vettem be mikor náthás voltam, 3-szor a terhesség során. Vasat a doki ír, ha szükséges, más meg felesleges.

2015. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta femibion mellé nem kell folsav, más mellé igen. Vas szerintem nem kell, Elvileg elég ami a vitaminban van. Magnézium kell, magnerot akar három szem egy nap. Egy belőle nem ér semmit, sok magnézium tartalma nincs. Kalciumot nem kell külön szedni de oda kell figyelni, hogy eleget vigyél ne a szervezetetbe belőle. :) kalcium és magnézium egyetlen vitaminban sincs elegendő mennyiség.
2015. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
én pl. többször voltam vashiányos,így napi 2-őt szedtem mellé.
2015. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én csak a femibiont szedtem. A végén szedtem kis vasat, mert annyira maceráltak érte.
2015. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Jó de melyik vitamin milyen. Ha 20 mg kell és a gravidában van 30 úgy hogy tudod, hogy nem vagy vashianyos akkor nem kell. Ha nincs csak 10 mg, értelemszerűen ajánlott szedni mellé. De a legtöbb a terhesség előtti állapototban már rég kialakult vashiany. Mert sok kismama szedi a terhesvitamint de van Köztük olyan aki előtte soha semmit sem szedett és ráadásul vérvételen sem volt 10 éve. De vannak olyan emberek is akiknek egyszerűen nem bontja le úgy a vasat a szervezete és ezért vashianyos allandoan. Szoval azt hogy kinek mennyi vasat kell szedni esetleg egy vérvétel de hosszú távon inkabb évek kellenek, hogy kiderüljön.
2015. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Semmit nem szedtem úgy a 16. hétig, csak Femibiont. Akkor elkezdtem néha bevenni Magnerotot, mert húzódott, fájdogált kicsit a hasam, de ezt azóta sem szedem minden nap, csak ha érzem, hogy kellene. Van olyan nap, mikor semmi bajom, akkor nem veszem be, de ha érzek feszülést, akkor is elég egy, max kettő egy nap és elmúlik. 21 hetes vagyok, Femibiont szedek azóta is, de most már átállok arra, hogy minden másnap veszem csak be.
2015. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

4 hónapja Gravida, most 5 hetesen napi felet szedek.

Magnesi citrici napi 2x, kalcium heti 2x, c vitamin, folsav 3mg minden nap.

2015. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Semmit, ladeevit-ben minden benne van. :)
2015. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!